У школах України є серйозна проблема — названо спосіб вирішення

В українських школах гостро не вистачає медпрацівників

У школах України є серйозна проблема — названо спосіб вирішення

Омбудсмен у сфері освіти Сергій Горбачов розповів в ефірі каналу "Україна 24", чому в школах не вистачає медичних працівників.

"Ви знаєте зарплату медсестри в школі? Це в кращому випадку чотири тисячі "чистими". Яка людина за такі гроші піде працювати? Саме тому в школах величезний дефіцит медпрацівників. Зараз директори шкіл буквально ночей не досипають — шукають медпрацівників. Але людей дуже складно залучити на таку зарплату. Забрали гроші з освіти, нічого не дають. Освіта — справа дорога. А в умовах пандемії потрібна ще компенсація негативного впливу", — сказав він.

Читайте також: Карантин в школах: експертка пояснила, як проколовся МОЗ з 1 вересня

Популярні відео

Горбачов зазначив, що звертався в Кабмін з цього питання, але не отримав відповіді

"Потрібно медпрацівникам збільшувати зарплату. Я написав листа прем'єр-міністру 18 серпня з проханням про виділення цільової субвенції для подолання негативних наслідків пандемії, відповіді не отримав. Мені здається, що зараз освіта не є пріоритетом, і це дуже прикро, тому що якщо ми зараз втратимо якість освіти, це буде на роки, буде дуже складно це надолужувати", — сказав він.

Своєю чергою, співзасновник ГО "Смартосвіта" Іванна Коберник розповіла, що у 20% шкіл у Києві не вистачає медичних працівників.

Раніше батькам першокласників дали важливу пораду до початку навчального року.

Джерело Україна 24 Теги