Тисячі людей нема куди виписувати - міністр про проблему психлікарень в Україні

Недофінансування досягло надкритичних показників, зазначив Максим Степанов

Тисячі людей нема куди виписувати - міністр про проблему психлікарень в Україні

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про проблему недофінансування психіатричних лікарень в Україні і заявив про необхідність реформування всієї психіатричної служби.

"Я погоджуюся, що недофінансування спеціалізованих психіатричних лікарень у порівнянні з минулим роком було надкритичним. У деяких - дефіцит мінус 70%. Нами було розроблено відповідне фінансування, антикризовий пакет. Буквально минулого тижня я проводив наради з лікарями психіатричних лікарень, щоб вони туди запросили і Національну службу здоров'я, щоб вони повідомили, яка в них проблематика. Зараз вони вже почали переукладати договори, це перехідне фінансування до рівня минулого року в них передбачене з липня. З липня і до кінця року вони отримають до рівня минулого року, як вони фінансувалися з держбюджету", - розповів міністр.

Читайте також: Українці зможуть відправляти сусідів на лікування до психіатра: що придумали в Раді

Популярні відео

За словами Степанова наступного року психіатричні лікарні і протитуберкульозні служби повинні фінансуватися за окремою програмою, "тому що є відповідна специфічність".

"Є 22 тисячі хворих на хронічні психічні захворювання... Ці люди часто просто втратили будь-які соціальні зв'язки. Вони нездатні себе обслуговувати, нездатні жити в звичайному світі, і їх нема куди виписувати. Водночас медичної складової там дуже часто небагато. Тому є сенс, щоб це перетворювати на соціальні служби. Але це неможливо зробити дуже швидко, за місяць сказати - ми вас не будемо фінансувати, робіть що завгодно з цими 22 тисячами хворих", - зауважив глава МОЗ.

Степанов пояснив, що повинен бути окремий план фінансування і реформування всієї психіатричної служби, "і робити це можливо виключно з фахівцями галузі – Асоціацією психіатрів, головними лікарями".

Читайте також: Лікування психічно хворих: ексміністр пояснив, чим допоможе держава

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про плани з підвищення зарплат лікарям і медпрацівникам.

Джерело Україна 24 Теги