"Навчилися лікувати": в МОЗ похвалилися успіхом у боротьбі з COVID

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів про готовність до нових хворих на коронавірус

"Навчилися лікувати": в МОЗ похвалилися успіхом у боротьбі з COVID

Українські лікарі навчилися лікувати коронавірус, розповів очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

На запитання ведучих, чи дійсно українські медики навчилися справлятися з коронавірусною хворобою, Степанов відповів: "Звичайно".

"Звичайно. Коли коронавірус тільки прийшов у березні, ще не було доказової медицини щодо процесів лікування. В Україні перший мій указ на посаді міністра був про затвердження протоколів лікування, тому що їх навіть не було. Це алгоритм дій лікаря під час зіткнення з хворобою. Він повинен знати, що, як, в якому дозуванні, які ліки і в якій послідовності давати, залежно від стану. Цього всього не було, а зараз ми вдосконалюємо ці протоколи залежно від світового досвіду", — розповів він.

Читайте також: Медик: На важкість коронавірусної хвороби впливають три речі

Популярні відео

Також міністр повідомив, що в країні вистачає апаратів штучної вентиляції легень та ліжок у лікарнях.

"На сьогодні кількість апаратів у лікарнях, призначених для лікування пацієнтів з COVID, це близько 4 тисяч апаратів. Цієї кількості абсолютно достатньо. У чому є необхідність, так це ми збільшуємо кількість ліжок з підведеним киснем. У нас майже 36 тисяч ліжок в країні для лікування від COVID-19, і понад 11 тисяч з них забезпечені централізованим киснем або концентратором. Ми хочемо ще це збільшити, до 80% загальної кількості ліжок", — розповів він.

Раніше експерт розповів, чи результативний поділ України на зони карантину.

 
Джерело Україна 24 Теги