Держава поки що програє — лікар про карантин в Україні

Експерт розповів, чи результативний поділ України на карантинні зони

Держава поки що програє — лікар про карантин в Україні

В Україні з понеділка набуває чинності новий розподіл на карантинні зони. Про те, наскільки ефективно таке зонування, розповів в ефірі "Україна 24" керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

"Є дві позиції, які потрібно розглядати. Найперше, введення чотирьохзонних обмежень — це добре, тому що не потрібно закривати цілий регіон або цілу область, а можна оцінювати ситуацію в кожному населеному пункті та, якщо рівень захворюваності перевищує (норму - ред.), то впроваджуються обмежувальні заходи", — сказав він.

Читайте також: За кордон під час карантину -— в МЗС дали важливі поради українцям

Популярні відео

При цьому, за словами Александріна, є питання до влади.

"Друге питання, яке потрібно ставити перед державною системою — а як система вплинула на запобігання захворюваності. Ми бачимо, що в кожному населеному пункті в годину пік в спеку люди їздять в громадському транспорті. Нестерпно, наприклад, перебувати в масці в автобусі при температурі 40 градусів. Тому спочатку потрібно створювати умови, в яких суспільство може виконувати ті чи інші вимоги, які виставляються з боку держави. Головна роль держави — це не обкладати штрафами, а дати інструмент і профінансувати його, а вже потім вводити обмежувальні або карні заходи. На сьогодні в цьому держава поки програє", — сказав він.

Раніше лікар-інфекціоніст Андрій Алфьоров розповів про ситуацію з коронавірусною інфекцією в Україні.

Джерело Україна 24 Теги