Україна прощається з академіком Патоном: ексклюзивні кадри

Провести вченого в останню путь прийшли відомі науковці, політики та сотні пересічних українців

Україна прощається з академіком Патоном: ексклюзивні кадри

Україна 22 серпня прощається з видатним науковцем Борисом Патоном - інженером, винахідником і беззмінним президентом Національної академії наук України. Патона поховають на Байковому кладовищі в Києві, повідомляє телеканал "Україна 24" в своєму сюжеті.

Джерела в Інституті кардіохірургії імені Амосова розповіли, що причиною смерті академіка стала зупинка серця. Він перебував з 11 серпня на стаціонарному лікуванні у зв'язку з численними кардіологічними захворюваннями.

Прощання з видатним вченим відбулося в клубі Кабміну. Провести науковця в останню путь прийшли близькі, колеги, президент України Володимир Зеленський з дружиною, політики та сотні пересічних громадян. Черга з бажаючих віддати останню шану академіку не припинялася впродовж двох годин.

Популярні відео

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков зазначив, що смерть Патона стала великою втратою:

"Якою запам'ятається людина, яка виховала багато поколінь вчених, які прославляли Україну як державу і українську націю на весь світ? Це втрата рівня держави, абсолютно відверто про це кажу, зовсім без перебільшення. Щоб заповнити той простір, який, на жаль, з'явився, треба буде дуже багато часу".

Перший президент України Леонід Кравчук поділився спогадами про знайомство з академіком:

"Я з ним відпочивав не раз безпосередньо. Коли люди відпочивають, там зовсім інша ситуація, аура інша. Він любив грати в шахи, в підкидного... Ми тоді сміялися – як дитина... Але скрізь він був на одному рівні. Він ніколи не підвищував голосу, маючи такі колосальні повноваження, таку підтримку, такий авторитет. Говорив однаково спокійно - виваженим голосом, продуманими словами. Великий українець, велика людина".

Попрощатись з академіком прийшов і перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук:

"Його геній полягає в тому, що він міг простими і зрозумілими речами доводити дуже важливі і дуже складні матерії. Спілкуючись з ним у питаннях розвитку української науки і державотворчості, він завжди простими і доброзичливими словами міг спонукати до дуже важливих дій для майбутнього держави".

Як відомо, видатний український науковець Борис Патон помер у Києві 19 серпня на 102 році життя. Патон – перший, хто нагороджений званням Героя України. Він відомий як металург, інженер, винахідник.

Джерело Україна 24 Теги