Як протести у Білорусі вплинуть на переговори щодо Донбасу: прогноз політолога

Мінськ є найзручнішим місцем для перемовин, вважає Олексій Якубін

Як протести у Білорусі вплинуть на переговори щодо Донбасу: прогноз політолога

Прогрес мирних ініціатив президента Володимира Зеленського щодо Донбасу може бути перекреслений "орієнтацією на подіях у Білорусі".

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Олексій Якубін, коментуючи протести у Білорусі.

"Не треба плутати події в Білорусі й мінську контактну групу, тому що Білорусь не є учасником перемовин у Мінську. У Тристоронню контактну групу входять Україна, ОБСЄ і Російська Федерація. Мінськ просто є зручним місцем, тому що є логістика. Представники так званих ОРДЛО, самопроголошених "республік", теж присутні на цих засіданнях", - зазначив політолог.

Читайте також: У "Слузі народу" пояснили позицію Зеленського щодо протестів у Білорусі

Популярні відео

Якубін нагадав, що в Україні є "позитивна динаміка навколо миротворчого процесу", а на Донбасі четвертий тиждень діє безпрецедентне перемир’я, немає людських жертв.

"Другий нюанс – зараз буде відкриватися вікно можливостей для подальших перемовин щодо нових точок розведення (військ – ред.). За рік є певний прогрес ініціатив президента Зеленського, і я би не хотів, щоб перекреслили цей прогрес орієнтацією на подіях у Білорусі", - зауважив експерт.

Читайте також: Молодь не хоче платити податки - "слуга народу" щодо протестів у Білорусі

Нагадаємо, Україна відкликала свого посла з Білорусі. Це сталося після того, як 16 серпня на мітингу на свою підтримку президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Україну у втручанні у внутрішні справи.

Політолог Олександр Антонюк в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що поки не йдеться про розірвання дипломатичних відносин.

Джерело Україна 24 Теги