Для оптимізму немає підстав — експерт про перемир'я на Донбасі

Олексій Мельник розповів, чого зажадає Росія після перемир'я

Для оптимізму немає підстав — експерт про перемир'я на Донбасі

Скільки може тривати перемир'я на Донбасі, розповів співдиректор Програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексій Мельник в ефірі каналу "Україна 24".

"Важливо розуміти, що це дійсно всього лише перемир'я. Як кажуть наші офіційні особи - це досягнення України, і з цим їх варто привітати, але я б застеріг від надмірного оптимізму. Тому що це досягнення України та згода Росії. А що стоїть за згодою Росії? Я абсолютно впевнений, що це тактичний маневр, і після цього на Україну чекають суттєві виклики в переговорному процесі. Я думаю, буде суттєво посилений тиск на Україну з вимогами виконати політичну частину Мінських домовленостей", — сказав він.

Читайте також: Путін нав'язав Україні "гібридну мову" — експерт про Донбас

Популярні відео

Крім того, експерт прокоментував заяву міністра закордонних справ Дмитра Кулеби про те, що зараз все в руках російської сторони, оскільки Україна вжила всі можливі заходи для виконання Мінських домовленостей.

"Дмитро Кулеба, як на мене, дуже добре розбирається в нюансах конфлікту. Проблема в тому, навряд чи його російський колега повністю розділяє те, про що говорить Кулеба. Я маю на увазі в першу чергу послідовність виконання вимог Мінських угод. Є абсолютно різне трактування української сторони із західними партнерами та російської сторони. Росія каже про те, що все повинно йти в хронологічному, а не логічному порядку. І тут якраз проблема. Якщо Росія відчує, що з'явиться можливість тиску на Україну, то вона дасть добро на перемовини (у нормандському форматі — ред.)", — сказав він.

Раніше перемир'ю на Донбасі дали несподіване пояснення.

Джерело Україна 24 Теги