Місцеві вибори та коронавірус: санлікар Ляшко розповів, чого очікує МОЗ

"Ми зробили прогноз: що буде в нашій країні, якщо впродовж жовтня ми будемо реєструвати щодня 2 тисячі випадків на добу"

Місцеві вибори та коронавірус: санлікар Ляшко розповів, чого очікує МОЗ

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, яку епідеміологічну ситуацію в Міністерстві охорони здоров’я прогнозують на жовтень, коли в країні мають відбутися чергові місцеві вибори.

Під час програми «Україна обирає» ведучий Тигран Мартиросян запитав, чи будуть проведені вибори, якщо збережеться тенденція виявлення до двох тисяч хворих на коронавірус на добу.

«Ми зробили прогноз: що буде в нашій країні, якщо впродовж жовтня ми будемо реєструвати щодня 2 тисячі випадків на добу. На жовтень, якщо це буде рівномірно по території країни, система охорони здоров’я впорається. Якщо динаміка госпіталізованих (буде такою – Ред.) - з 2 тисяч 20% потрапляють до закладів охорони здоров’я, з них п’ять у реанімацію, ще 20 на кисневі ліжка – система охорони здоров’я впорається. Але якщо буде тенденція до зростання, або якщо буде накопичення цих 2 тисяч у двох-трьох областях, це буде критично для цих областей. Можливо, доведеться залучати інші сили, можливо, тимчасові госпіталі», - розповів Ляшко.

Читайте також: "Другої хвилі не існує": ексміністерка здивувала заявою про коронавірус

На запитання, чи розглядається у МОЗ хоча б гіпотетично питання перенесення виборів через пандемію, адже на жовтень прогнозується друга хвиля коронавірусу, Ляшко відповів:

«Зазвичай жовтень – це місяць початку сезону захворювань на грип та ГРВІ. Але рік від року по різному розпочинається – чи це буде жовтень, чи листопад, на жаль, ми чітко прогнозувати не будемо. Все буде видно на початку жовтня, в середині жовтня».

Популярні відео

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський доручив мобілізувати сили на боротьбу з коронавірусом COVID-19, щоб уникнути другої хвилі епідемії.

Джерело Україна 24 Теги