День продуктивний - у МЗС розповіли, скільки і як звільнили українців у Білорусі

Заступник голови МЗС Євген Єнін озвучив прізвища громадян, які опинилися на волі

День продуктивний - у МЗС розповіли, скільки і як звільнили українців у Білорусі

У Білорусі звільнили п'ятьох громадян України, які були затримані під час акцій протесту проти перемоги Олександра Лукашенка на виборах президента. Вони повернуться до України, але дехто залишиться.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник голови МЗС України Євген Єнін.

"Цей день видався вельми продуктивним, оскільки на свободу вийшло 5 громадян України. Всі вони знаходяться в безпеці: Костянтин Реуцький, Євген Васильєв, Оксана Альошина. Після обіду ми домоглися звільнення нашого громадянина Романа Шишка, якого було затримано в Бресті", - розповів заступник глави МЗС.

Читайте також: Лукашенко змінив тактику - аналітик щодо протестів у Білорусі

Популярні відео

Єнін додав, що українські дипломати також відвідали в лікарні громадянина України Павла Чернявського, який після звільнення з ізолятора тимчасового перебування відчув себе гірше і був відвезений до найближчої лікарні.

"Травма виявилася не настільки серйозною, щоб перебувати в стаціонарі. Він відмовився від лікування в стаціонарних умовах і повернувся додому. Той з них, хто захотів, при найближчій нагоді будуть повернуті в Україну. Нам відомий характер травм цих людей, але прокоментуємо ми це після того, як громадяни повернуться додому. Серед звільнених є й ті, які постійно проживають на території Білорусі, працюють, мають родичів і вважають, що їм краще продовжити своє перебування на території Білорусі", - зазначив він.

Читайте також: "Захід може зробити велику помилку": дипломат про санкції проти Лукашенка

Нагадаємо, що делегація України в Парламентській асамблеї Ради Європи закликала до звільнення всіх демонстрантів у білоруських тюрмах і до проведення нових мирних виборів президента Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги