Смертельна дезінфекція: жертвами антисептиків стали сотні людей в світі

Люди у світі гинуть через потрапляння дезінфектантів в організм

Смертельна дезінфекція: жертвами антисептиків стали сотні людей в світі

Щонайменше 800 людей від початку пандемії померли внаслідок отруєння антисептиками. Отруїлися  шість тисяч. Навіщо люди п'ють дезінфектанти та санітайзери? І чому цього в жодному разі не можна робити? Про все це — в сюжеті "Україна 24".

800 людей померли, 60 втратили зір і понад 6 тисяч ушпиталені через те, що пили дезінфектанти й антисептики на основі метилового спирту. Усі вони повірили у фейки про те, що так можна вилікувати коронавірус або запобігти зараженню. Автори дослідження для Американського журналу з тропічної медицини та гігієни, кажуть: лише за перші 4 місяці пандемії вони знайшли в ЗМІ та соцмережах понад 2 тисячі фейків про COVID-19. 

Читайте також: Коронавірус у Києві ставить рекорди: Кличко забив на сполох

Міф про те, що, якщо випити рідину з високою концентрацією спирту, можна вилікуватися від COVID, — це один із найпоширеніших фейків в інтернеті. Такі чутки добре маскують під правдиву інформацію з офіційних джерел, тож люди часто не можуть відрізнити праведне від грішного. 

Відрізнити це інколи не можуть навіть самі офіційні джерела. Принаймні, одне з них. Президент США Дональд Трамп у квітні запропонував американським лікарям перевірити, що буде, коли дезінфектор потрапить всередину людського організму.

"Дезінфектор знищує вірус миттєво. То, може ми спробуємо ввести його якимось чином? Спробуємо прочистити організм?" — спитав він.

Читайте також: Лікар назвав терміни другої хвилі коронавірусу

У відповідь і американські медики, і їхні колеги з інших країн почали бити на сполох і благали людей не слухати Трампа. А той наступного ж дня забрав свої слова назад. Мовляв, це він так кепкував із журналістів, які про нього занадто поганої думки. 

Один з найгучніших випадків отруєння антисептиком стався два тижні тому в одному з сіл Індії. Там його пили замість алкоголю — після заборони на продаж спиртного. Зрештою десять людей загинули. 

Популярні відео

Гастроентеролог Вадим Шипулін в інтерв'ю "Україні.Сьогодні" каже: жартувати з таким не можна. Навіть у звичайних антисептиках зрідка, але все ж може міститися небезпечний метиловий спирт.

"Відрізнити за смаком етиловий та метиловий спирт просто неможливо. Але проблема в тому, що людина вживає всередину метиловий спирт - вона спочатку втрачає зір, а потім — життя", — сказав він. 

Читайте також: Коронавірус наступає: лікар назвав дві причини

У випадку із професійними засобами для дезінфекції, так званими дезінфектантами, метиловий спирт — не єдине, що може забрати життя. 

"Дезінфектанти мають у своєму складі хлорорганічні сполуки, які дуже токсичні для організму. І, безумовно, якщо випити дезінфектант, який містить ці сполуки, виникне опік, і людина може померти", — попередив гастроентеролог, професор Вадим Шипулін. 

Якщо ви все-таки зрозуміли, що якийсь із цих засобів потрапив до організму, порада від лікаря лише одна — без жодних вагань викликати швидку. 

Джерело Україна 24 Теги