Створити вакцину раніше терміну неможливо - в РНБО прокоментували слова Путіна

Голова комісії з біобезпеки та біозахисту допускає, що в Росії здатні створити вакцину, але це поки неможливо

Створити вакцину раніше терміну неможливо - в РНБО прокоментували слова Путіна

У Росії є досвід СРСР в створенні біологічної зброї, вона здатна створити вакцину від коронавірусу, але "раніше терміну" це неможливо, вважає голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи гучну заяву президента РФ Володимира Путіна про те, що в Росії вперше в світі створена і випробувана вакцина.

"Росія може створити вакцину, вона може створити вакцину високої якості, тут немає ніяких сумнівів, тому що Росія має досвід Радянського Союзу, а він був лідером в світі з виробництва біологічної зброї. У них є велика колекція всяких патогенів, і вони знають, як ними маніпулювати. Але створити вакцину раніше, ніж її можна створити, практично неможливо", - сказав експерт.

Читайте також: Коли з'явиться вакцина від коронавірусу: оптимістичний прогноз від МОЗ

Популярні відео

Комісаренко підкреслив, що вакцина повинна працювати ефективно і не викликати побічних ефектів.

"Вакцина повинна бути ефективною, в тому сенсі, що повинна викликати імунну відповідь, яка дозволятиме реципієнтам боротися з вірусом. Але разом з тим вона не повинна мати ніяких побічних ефектів, інакше вона просто скомпрометує ідею вакцинації", - сказав Комісаренко.

Читайте також: Жодна країна ще не має вакцини від COVID-19 — лікарка назвала причину

За словами голови комісії, в Україні теж можуть створити вакцину, і вже подані відповідні заявки.

"Національна академія наук подала до Національного фонду фундаментальних досліджень два проєкти з виробництва вакцини, і ми сидимо і чекаємо, чи будуть вони прийняті і профінансовані. Ми можемо створити вакцину, але впровадити її та провести клінічні дослідження - залежатиме не від НАНУ, а від МОЗ", - сказав Комісаренко.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" кандидат медичних наук Федір Лапій, коментуючи заяву Путіна, сказав, що створення вакцини - не проблема, головне - клінічні випробування, що вимагають тривалого часу.

Джерело Україна 24 Теги