Ведучий Микита Міхальов: "Баланс думок — основний принцип існування нашої професії"

"Непередбачувані моменти — це невід'ємна частина прямого ефіру"

Ведучий Микита Міхальов: "Баланс думок — основний принцип існування нашої професії"

Ведучий каналу різноманітних думок — Микита Міхальов — представник сучасної української журналістики. На каналі "Україна 24" Микита завжди розповідає про актуальні новини, а ще вчить глядачів аналізувати всю інформацію. Сьогодні він відверто розповів, чому важливо зберігати баланс думок у медіа. Подробиці — у матеріалі. 

Яка у вас була реакція, коли дізналися, що стали ведучим головного інформаційного каналу країни?

Пам'ятаю цей день дуже добре. Насправді страшно не було, тому що я мав досвід ведення прямих ефірів. Сподобався стиль, у якому ми записували перші ефірні проби — ведучі були одягнені у костюми з футболками й кросівками. На той момент почувався, як актор Роберт Дауні-молодший на врученні премії Оскар. Звісно, сьогодні нас глядачі можуть бачити у більш діловому стилі — це все заслуга стилістів каналу. 

Як ви справляєтеся з курйозними ситуаціями?

Непередбачувані моменти — це невід'ємна частина прямого ефіру. Курйози виникають постійно, але професійний ведучий та команда завжди знають, як розв'язати будь-яку проблему. Ведучий — це не просто «голова, що розмовляє» з екранів ваших телевізорів. Ми досліджуємо кожне питання, аналізуємо усі новини, розвиваємо тему спілкування з гостем, підтримуємо розмову і, власне, ставимо ті запитання, відповіді на які хоче почути наш глядач.

Читайте також: Ведуча "України 24" Олена Чабак: "Кожен ефір - як урок, з яким я стаю кращою"

У чому особливість роботи ведучого?

Якщо працюєш у прямому ефірі, байдуже, чи тебе слухають 10 чи 100 людей, ти саме в цей момент розмовляєш з ними й можеш донести актуальну інформацію. Моя мета у медіа — спонукати людей не просто слухати й сприймати новини, а вміти аналізувати, робити висновки. У цьому і полягає робота журналіста — спонукати аудиторію розбиратися в інформації.

Глядачам цікавий світ за лаштунками телебачення. Що відбувається поза ефіром? 

Дивилися серіал "Новини» з Джеффом Деніелсом у головній ролі? Так от наша робота дуже схожа на те, що відбувається в цьому серіалі. Це вулик, який працює навіть вночі. Наприклад, ведучий читає новини та аналітику з самого ранку, але на роботі фізично встигає підготуватися тільки за дві-три години до ефіру — грим, перегляд плану ефіру, зустріч з випусковим редактором. 

А ще, крім ефіру, у нас купа зустрічей з аналітиками та керівництвом, постійні знімання промороликів та додаткових рубрик. І головне — для ведучих ніхто не створює тепличних умов, адже так вони втратять гостре мислення.

Як ви пов'язали своє життя із журналістикою?

Постійно жартую, що журналістика — це не професія, це спосіб життя. Отримавши освіту, я пішов працювати на радіо. Я постійно був в інформаційному полі, ніколи з нього не випадав, тому кожен мій ранок починався зі стрічки новин. 

Сьогодні я працюю на загальнонаціональному каналі країни — це ціль, до якої завжди прагнув. Але я ніколи не забував, що у телеведучому завжди повинен залишатися допитливий журналіст. У першу чергу — ніколи не потрібно порушувати стандартів міжнародної журналістики, адже тільки так ти доведеш свій професіоналізм. Також висловлюватися повинні усі, кожна думка має право на існування. А баланс думок — це основний принцип існування нашої професії.

Джерело Україна 24 Теги