"Путін вимагає поступок": перемир'ю на Донбасі дали несподіване пояснення

Задачею для Путіна не є мир на Донбасі, впевнений Сергій Таран

"Путін вимагає поступок": перемир'ю на Донбасі дали несподіване пояснення

Режим тиші на Донбасі й суттєве зниження кількості обстрілів може бути пов'язане із закулісними політичними торгами, в рамках яких Росія вимагає від України нових поступок.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" політолог Сергій Таран.

"Путін своїми військами присутній на всьому пострадянському просторі. Усюди, де є в гарячих точках російські війська, - в Молдові, в Азербайджані, у Грузії в двох точках - з усіх цих точок Путін не пішов за весь час. Він вимагає поступок від цих країн… Так само задачею для Путіна не є мир на Донбасі, не є перемир'я. Якби це була задача Путіна, він би забрав війська за 5 хвилин, і ми б забули про цю війну", - зазначив експерт.

Читайте також: Повторюємо помилку Януковича - Савченко про ідею Кравчука щодо Донбасу

Популярні відео

За його словами, задачею Путіна є дестабілізація ситуації в Україні, тому "це перемир'я - початок якогось політичного торгу".

"Небезпечні сигнали ми почули з вуст Леоніда Кравчука (новий голова української делегації на перемовинах щодо Донбасу – ред.), який заявив, що ми маємо йти на якісь компроміси. До кінця він не сказав, що то за компроміси. Він говорив, що "та сторона", злочинці в ОРДЛО, мають представити письмово свої вимоги. Не йдеться, що Росія – агресор, а йдеться про визнання де-факто цих терористів стороною перемовин. Уже зараз представники влади починають обережно говорити про вибори. Вже зараз представники влади говорять про якийсь "народ Донбасу", - наголосив Таран.

На думку експерта, в перемир'ї "поки що підстав для оптимізму не так багато, як би нам хотілося".

Читайте також: Путін зупинився там, де ми йому дозволили - ексголова СБУ про Крим і Донбас

Нагадаємо, раніше ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому президент Росії Володимир Путін зацікавлений у дотриманні режиму тиші на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги