"Така культура": в НСЖУ прокоментували напад на журналістів "України 24"

Голова Спілки журналістів розповів, що необхідно для того, щоб припинилися напади

"Така культура": в НСЖУ прокоментували напад на журналістів "України 24"

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко прокоментував в ефірі "Україна 24" напад на знімальну групу телеканалу, який стався сьогодні, 11 серпня.

"У нас, на жаль, така неприпустима ситуація, що простих громадян нічого не стримує, якщо вони побачили журналіста й у них є якісь претензії - вони хочуть, щоб він знімав або не знімав. Така культура: підійди, вдар журналіста, влаштуй якийсь конфлікт, і тобі все одно нічого не буде", — сказав він.

Читайте також: За нападників на знімальну групу "Україна 24" взялася поліція

Популярні відео

Томіленко зазначив, що безкарність є одним з факторів того, що напади на журналістів повторюються.

"Ми в рамках нашого індексу фізичної безпеки проводимо щомісячний моніторинг нападів або застосувань сили. І ми дуже часто фіксуємо, що на дівчат-журналістів кидаються з кулаками люди, які порушують карантин або ще щось роблять.

Що ми можемо змінити? Потрібно докласти зусиль правоохоронцям, судовій системі. Потрібна політична воля керівників країни захистити журналістів. Якщо у нас з початку року 45 таких інцидентів, то по кожному безкарність криється в деталях. І сьогодні поліція приїхала, відкрила справу. Потім (потрібно слідкувати — ред.), чи ця справа рухається чи ні, чи виноситься вирок, чи є істотний дискомфорт для людини, яка кидалася на журналіста. Якщо цього не буде, то ми будемо заручниками й час від часу говорити про нові напади", — сказав він.

Нагадаємо, журналістам невідомий чоловік намагався розбити камеру під час знімання сюжету про забудову в Дніпровському районі Києва.

Раніше журналісти провели унікальний експеримент після нападу на пасажирку поїзда.

Джерело Україна 24 Теги