Вступити до вишу можна, але є нюанс — депутат про випускників з Криму і Донбасу

Депутат від "Слуги народу" розповів, як можуть вступити в українські виші випускники з Криму та Донбасу

Вступити до вишу можна, але є нюанс — депутат про випускників з Криму і Донбасу

Як вступити абітурієнту з окупованих територій до українських вишів, розповів нардеп від партії "Слуга народу", голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

"Ми ухвалили проєкт закону, розробляли його дуже швидко, десь за тиждень, і президент його подав, про вступ дітей з окупованих територій. Він дозволяє вступати без ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання, також поширена українська абревіатура ЗНО - ред.), Але є одне "але". Ми не визнаємо документи про освіту, які видані на тимчасово окупованих територіях", — сказав він.

Читайте також: В Україні прийняли нову концепцію освіти: що чекає школярів

Популярні відео

Бабак покроково пояснив, що потрібно робити для вступу до вишу.

"Дитина повинна приїхати в Україну, показати якийсь документ про загальну освіту, звернутися до вишів, у яких є центр "Донбас Україна" або "Крим Україна". Потім центр відправляє її в прикріплену до нього школу, де вона складає два іспити — українську мову і літературу та історію України — і отримує вже наш український атестат про повну загальну середню освіту. Далі вона йде до вишу, складає внутрішні вступні іспити та вступає. До 20 серпня ми приймаємо заявки ", - сказав він.

Читайте також: Онлайн-навчання не може замінити школу: нардеп назвав причини

Депутат зазначив, що поточного року можна вступати на бюджет, оскільки держава зацікавлена в залученні студентів з тимчасово окупованих територій.

Раніше в відомому українському вузі назвали найпопулярнішу спеціальність.

Джерело Україна 24 Теги