Діти не отримають важливої навички - психологиня про недоліки онлайн-навчання

На думку фахівця, можливість введення дистанційної освіти навіть не варто обговорювати

Діти не отримають важливої навички - психологиня про недоліки онлайн-навчання

Онлайн-освіта не принесе нічого хорошого, вважає психолог Віра Романова.

Про це вона сказала в ефірі каналу "Україна 24".

"Є статистика, що лише 5,7% людей у всьому світі здатні самостійно навчатися онлайн. Це вимагає зовсім іншого способу життя, специфічної концентрації уваги і специфічних навичок. Якщо говорити про наших дітей, культуру, менталітет, - на сьогодні школа це місце, де діти дружать, це фактор соціалізації, де у дітей з'являється перша дружба, перші моральні дилеми: виконати вимогу вчителя чи не здати друга, який щось там накоїв. Це обмін моделями поведінки сімейного типу виховання, де всі діти в школу приходять з різних сімей", - вважає психолог.

Читайте також: Новий навчальний рік: ексміністерка назвала чотири проблеми дистанційного навчання

Популярні відео

На думку Романової, перехід на онлайн-навчання не варто навіть обговорення.

"Говорити про те, що ми із задоволенням підемо в онлайн, чи корисно це - не обговорюється. Крім того, є дуже багато психічних і психологічних проблем у дітей, сімей, з якими не просто не можна, а заборонено навчатися онлайн. Ми 5-6 років вибудовували інклюзивну освіту, і онлайн-навчання - це руйнування інклюзивності. А з іншого боку - невротизація батьків, пов'язана з постійними змінами економічної ситуації. Все це ні до чого хорошого не приведе", - вважає Романова.

Читайте також: Впоралися далеко не всі вчителі - експерт про шкільне навчання онлайн

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль не виключив, що восени школи знову перейдуть на дистанційне навчання у разі погіршення епідемічної ситуації в Україні. Ситуацію прокоментувала співзасновник громадського об'єднання "Смартосвіта" Іванна Коберник у ефірі телеканалу "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги