Вибори президента Білорусі: мітингу в Києві дали пояснення

Експерт назвав помилку організаторів голосування у білоруському посольстві в Києві

Вибори президента Білорусі: мітингу в Києві дали пояснення

Велика кількість громадян Білорусі в Києві не змогла проголосувати на виборах президента через низьку пропускну спроможнысть білоруського посольства.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів експерт-міжнародник Тарас Семенюк, коментуючи акцію протесту біля посольства Білорусі в Києві.

Читайте також: Чи визнають вибори на Заході: озвучено прогноз, що чекає на Лукашенка

"Думаю, це не є драматичною історією, що прийшло більше, а проголосувало менше. Давайте згадаємо вибори президента України - наприклад, у Варшаві прийшли 5 тисяч людей, а фактично проголосувало трохи більше 1 тисячі. Тобто дипломатичні установи не можуть пропустити більше людей. Вирішення цієї проблеми - щоб не було дільниці тільки в посольстві. Дільниць може бути більше, наприклад, у школах, як проводять за кордоном румуни і молдавани", - сказав експерт.

Популярні відео

Читайте також: "Протести в Білорусі себе вичерпали": політолог назвав причину

Зазначимо, що 9 серпня в посольстві Білорусі в Києві змогли проголосувати на президентських виборах лише 225 осіб з понад 2 тисяч присутніх. Після закриття виборчої дільниці білоруські громадяни, які не встигли проголосувати, влаштували біля посольства мітинг. 10 серпня акція протесту біля посольства продовжилася, туди прийшли противники чинного президента Олександра Лукашенка, щоб висловити незгоду з результатами голосування.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Офіційні екзит-поли показали перемогу чинного президента Олександра Лукашенка в першому турі з результатом майже 80%. Прихильники опозиційного кандидата Світлани Тіхановської звинуватили його в масових фальсифікаціях і вийшли на акції протесту, які переросли в сутички з поліцією.

У Верховній Раді України фракції "Слуга народу" і "Європейська солідарність" висловили свою позицію щодо виборів президента Білорусі.

Джерело Україна 24 Теги