Відпочинок на пляжах: українців попередили про небезпечні інфекції

Лікар нагадав, що літо є сезоном кишкових інфекцій

Відпочинок на пляжах: українців попередили про небезпечні інфекції

У літній сезон на пляжах виростає ризик отримати небезпечне інфекційне захворювання - кишкову паличку, лептоспіроз та інші.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" лікар-інфекціоніст Андрій Алфьоров.

"Ризики концентрації збудників вище там, де менше швидкість течії і менше глибина. Тобто теоретично, якщо заплисти подалі і там пірнати, то ризик зараження інфекційними захворюваннями менше. Там же, де вода стояча, де немає особливої ​​течії, то сам собою зростає ризик заразитися тією чи іншою інфекцією - і не обов'язково це кишкова інфекція", - зазначив інфекціоніст.

Читайте також: Залишитися в живих після риби та пахлави: лікар розповів про небезпеку на пляжі

Алфьоров нагадав, що літо називають "сезоном кишкових інфекцій".

"Ще одна інфекція, яка поширена, особливо на півдні, але широкому загалу маловідома - це лептоспіроз. Це досить небезпечне захворювання, яке нерідко закінчується або інвалідністю, або смертю. Їм також можна заразитися в стоячій воді при мікротравмах шкіри. І виявляється воно лихоманкою, болями в м'язах, пожовтінням шкіри, порушенням функцій печінки і нирок", - розповів він.

Популярні відео

Лікар додав, що на пляжах можна підхопити і низку інших захворювань:

"Що стосується кишкових інфекцій - їх дуже багато. Це не тільки кишкова паличка, це велика кількість і сальмонел, і різних вірусів, зокрема, ротавірусів, які особливо небезпечні для дітей. На мою думку, дітям до року взагалі нема чого робити на пляжах".

Читайте також: "Бардак і ніякого карантину": експерт оцінив пляжі на українських курортах

Нагадаємо, експерт з міського туризму Діана Гулбіані в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, на яких пляжах за межами Києва можуть відпочивати мешканці столиці.

Джерело Україна 24 Теги