Ексголова СБУ запропонував радикальний спосіб захиститися від Росії

Ігор Смешко оцінив можливість відновлення ядерного статусу України

Ексголова СБУ запропонував радикальний спосіб захиститися від Росії

Україна може поставити перед країнами-підписантами Будапештського меморандуму питання про свій вихід з договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Таку думку висловив ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко в ефірі телеканалу "Україна 24". За його словами, ядерний статус - єдине, що може захистити Україну.

"Це питання (повернення ядерного статусу - ред.) не для екранів телебачення. Ізраїль робив свою ядерну зброю і не дискутував, він просто її створив, Пакистан... Україна має науково-технічні можливості, подивіться на кількість ядерних електростанцій, у нас найбільше в Європі", - заявив він.

Читайте також: Повторюємо помилку Януковича - Савченко про ідею Кравчука щодо Донбасу

Популярні відео

За словами ексголови СБУ, "цикл збагаченого урану для наших наукових центрів у Києві і Харкові - не проблема".

"Ми нічого б не порушили, якби зараз просто заявили нашим партнерам: "Дорогі, ми виконали Будапештський меморандум, ми передали третій ядерний арсенал. Але що сталося? Цей договір порушено. Ми можемо оголосити про те, що починаємо внутрішній перегляд можливості виходу з договору про нерозповсюдження ядерної зброї, і заявляємо про своє право". Просто провести в уряді консультацію про наші можливості повернути єдиний, як з'ясувалося, статус, який може нас захистити", - підкреслив Смешко.

Читайте також: Причина в українцях - ексголова СБУ пояснив протести в Росії

Нагадаємо, ексголова СБУ Ігор Смешко в ефірі телеканалу "Україна 24" також заявив, що Україна не отримала б війну на Донбасі, якби в 2014 році дала відсіч російським окупантам в Криму.

Джерело Україна 24 Теги