Перший день без обстрілів: експерт розповів, у чому підступ перемир'я на Донбасі

Військовий експерт розповів, чому російська сторона на Донбасі перестала стріляти

Перший день без обстрілів: експерт розповів, у чому підступ перемир'я на Донбасі

За останню добу на Донбасі не відбулося жодного обстрілу, це найвдаліший день перемир'я, яке почалося з 27 липня. Ситуацію прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" військовий експерт Олег Жданов.

"Росія, в тому числі втомилася від ведення війни, дуже багато на неї навалилося. Це перше. Друге — ми виконали всі вимоги, які можливо було виконати, в плані забезпечення режиму тиші. Раніше ми такого не робили. Ми відвели взагалі всю техніку від нульової лінії, забрали все озброєння, включаючи міномети 82 калібру, що не заборонялися Мінськими домовленостями, і призначили спостерігачів, які спостерігають, щоб наші бійці не відкривали вогонь у відповідь. Ми взагалі не відкриваємо вогонь ні з чого - ні зі стрілецької зброї, ні з мінометів і кулеметів", — сказав він.

Читайте також: Повторюємо помилку Януковича — Савченко про ідею Кравчука щодо Донбасу

Жданов також розповів, що ОБСЄ підігрує на руку Росії.

"Я нагадаю, що російська сторона не визнає себе стороною конфлікту. Виходить, з ким ми домовилися, самі з собою? Спостерігачі ОБСЄ нарахували за цей час кілька сотень пострілів і порушень режиму вогню з російської сторони. Тут можна два фактори відзначити. Перший — окупаційні війська не припинили вогонь, у них знизилася інтенсивність і потужність вогню. З іншого боку, це яскраво показує, як ОБСЄ працює на Російську Федерацію. Коли ми в 16-17 році просто-таки волали, що ОБСЄ не бачить обстрілів з того боку, то зараз ОБСЄ наголошує, що режиму тиші немає і вогонь ведеться. А це вигідно Російській Федерації, їй вигідно зберігати конфлікт низької інтенсивності", — сказав він.

Читайте також: "Боюся, це ненадовго": журналіст назвав умову продовження перемир'я на Донбасі

 

Популярні відео

Жданов прогнозує, що до вересня зберігатиметься спокійний стан і, якщо зможуть домовитися, відбудеться черговий обмін полоненими.

"Наскільки я розумію, у нас зараз немає конкретних даних щодо військових, яких нам потрібно обміняти з того боку, щоб не вийшло як минулого разу: вісім військових, а решта незрозуміло хто. Вони там наловлять кого завгодно, в тому числі кримінальних авторитетів, а ми міняємо на серйозних злочинців", — сказав він.

Раніше експерт розповів, що російські окупаційні війська намагаються спровокувати українських військових, поширюючи інформацію про наступ і посилаючи смс-повідомлення з погрозами родичам.

Джерело Україна 24 Теги