Це ненормально — експерт про ситуацію з вибухонебезпечною речовиною в Миколаєві

Ніхто не розказує, куди поділася селітра, яка може стати причиною катастрофічного вибуху

Це ненормально  — експерт про ситуацію з вибухонебезпечною речовиною в Миколаєві

У Миколаївському морському порту заявили, що у 2018 році там вивантажили понад 3,2 тисячі тонн аміачної селітри, але її вивезли з порту у 2019 році. Ці дані прокоментував в ефірі телеканалу "Україна 24" голова громадської організації "Центр аналітичних розслідувань" Андрій Сенченко.

"Ми поки що не отримали повної інформації про те, де саме ця селітра, куди її вивезли та хто це зробив. Коли я звернув на це увагу, ми з колегами почали розбирати реєстри судових рішень, де вдалося відстежити наявність цієї селітри в морському порту до лютого 2019 року. Що з нею далі трапилося - незрозуміло. Сьогодні ми маємо офіційну заяву порту, що у 2019 році селітра була вивезена, але вони не можуть або не хочуть сказати, хто, як і куди її вивіз і за якими документами", — сказав він.

Читайте також: Трагедія у Бейруті: експерт розповів, чи можливо таке в Україні

Сенченко розповів, у яких державних органів можуть бути дані про вивезення селітри.

"Це моя особиста думка, але судячи з аналізу рішень судів, які є у відкритих реєстрах, там видно, що селітра була заарештована у кримінальній справі, яку розслідує СБУ за заявою екологічної інспекції. Тому я вважаю, що найбільш точні дані ми зможемо отримати саме у цих двох служб", — сказав він.

Читайте також: Кислотні дощі та проблеми з диханням: експерт про наслідки вибухів у Бейруті

Популярні відео

Експерт заявив, що ситуація, де місто не знає, де знаходиться вибухонебезпечна речовина, не є нормальною.

"Ми можемо орієнтуватися тільки на офіційні повідомлення влади, і ми чекаємо від них вичерпної відповіді", — сказав він.

Читайте також: Трагедія у Бейруті: посол назвав головну причину травм українців

Занепокоєння через місцезнаходження аміачної селітри, яка була в Миколаївському порту, виникло після вибуху в Лівані.

Нагадаємо, раніше в столиці Лівану Бейруті в морському порту пролунали потужні вибухи. Жертвами вибухів стали понад 100 людей, постраждали понад 4000. Вибух зруйнував порт і кілька кварталів міста. Причиною трагедії стали вибухові речовини, зокрема, аміачна селітра, які зберігалися на складі в порту без дотримання техніки безпеки.

Джерело Україна 24 Теги