Як уникнути фейків і кібершахрайства на час карантину — поради експерта

Під час карантину активізуються кіберзлочинці: спеціаліст розповів про правила мережевої безпеки

Як уникнути фейків і кібершахрайства на час карантину — поради експерта

Про принципи захисту в інтернеті під час епідемії коронавірусу розповів експерт з кібербезпеки Віталій Якушев в ефірі каналу "Україна 24".

"Перше, це інформаційна гігієна. Тобто ми маємо отримувати новини з надійних джерел, найкраще — з офіційних джерел. Якщо з якогось іншого джерела отримуємо інформацію, яка нам дуже цікава — обов'язково треба перевіряти її на фейки. Це робиться або за допомогою спецресурсів, або просто гуглити інформацію, і в багатьох випадках ви побачите інформацію про те, що це фейк, що це стосується іншої країни, або що це взагалі неправда", - розповів він.

Спеціаліст попередив, що під час карантину активізуються шахраї, тому треба вжити додаткових заходів, щоб вберегти свої гроші:

"Друге, це кібергігієна. Тобто коли ви працюєте віддалено в інтернеті, тобто не з власного, а з корпоративного аккаунта по роботі. Тепер треба розуміти, що пароль на Wi-Fi не повинен бути від одинички до вісімки або вісім одиничок. Необхідно встановити складніший пароль. А як максимум — оновити свій wifi-роутер, встановити на ньому останню програму забезпечення, щоб його не можна було дуже легко зламати.

Також необхідно обов'язково використовувати захисне програмне забезпечення на всіх пристроях, які використовуються для роботи або навіть для розваг. Тому що багато українців почали користуватися платними ресурсами для розваг: онлайн-кінотеатри, ігри тощо.

Якщо у вас вкрадуть доступ до цього кінотеатру чи гри, до якої прив'язана кредитна картка або платіжна картка, то можуть вкрасти всі гроші з цієї картки. Тому потрібно встановити більш складні паролі, де можливо встановити двохфакторну аутентифікацію і якщо це можливо, якщо банк дозволяє — створити віртуальну картку".

Раніше повідомлялося, що уряд вводить більш жорсткі заборони для боротьби з коронавірусом. Під час карантину буде заборонено перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора та переміщення групами більш ніж по двоє осіб.

Теги