Масове тестування на коронавірус: ексміністр пояснила, чому його не роблять

Зоряна Скалецька розповіла, в якому стані знаходяться лабораторії

Масове тестування на коронавірус: ексміністр пояснила, чому його не роблять

Ексміністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, чому в Україні не роблять масове ПЛР-тестування на коронавірус.

"Зараз можемо побачити, в якому стані ми отримали лабораторії на кінець минулого року – не лише стан обладнання лабораторій, не лише стан приміщень, але й фахівці..." – зазначила Скалецька .

Читайте також: У лікарнях України серйозна проблема: ексміністр розповіла, що робити

За її словами, за останній період було зроблено досить багато – і обладнання закуплено, і навчені фахівці. Але цього недостатньо, щоб робити великі обсяги тестувань.

"Є регіони, які закупили обладнання, ще більше оснастили лабораторії, збільшили кількість і потужність і мають можливість тестувати набагато краще... Є регіони, які до цього поставилися не те, щоб байдуже, а навіть деколи не підтримують вказівки зверху", - пояснила ексміністр.

Як зауважила Скалецька, "більше лабораторій, більше тестувань і, звичайно, було б всім комфортніше".

Популярні відео

Ексголова МОЗ вважає, що уряд може ухвалити рішення, що всі люди мають проходити тестування.

"Але в такому разі у нас виникне необхідність мати дві черги - для тих осіб, які мають прояви, яких треба тестувати насамперед, і всіх інших. Всі інші результати ми будемо отримувати через 4 доби, через 5. Що насправді не завжди допомагає своєчасно надати допомогу і зреагувати", - додала вона.

Читайте також: Сподіваємося на нові ліки — лікарка розповіла, як лікують від  коронавірусу

Нагадаємо, ексголова Міністерства охорони здоров'я Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" також розповіла, кого в Україні будуть вакцинувати від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги