У Авакова дали пораду українцям, яким набридли наркомани

Володимир Мартиненко запевнив, що МВС активно бореться з розповсюдженням наркотиків

У Авакова дали пораду українцям, яким набридли наркомани

Радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Володимир Мартиненко в ефірі телеканалу "Україна 24" порадив свідомим громадянам самостійно ловити "закладників", які ховають наркотики у дворах житлових будинків.

На скаргу телеглядача щодо "закладників", Мартиненко відповів:

"Люди можуть його самі спіймати і затримати, бо 207 стаття Кримінально-процесуального кодексу дозволяє громадянам України під час скоєння злочину затримувати цих осіб, викликати Національну поліцію і далі вже за процедурою. Свідомі громадяни можуть їх затримувати… Але треба розуміти чітку межу - затримати або завдати тілесних ушкоджень, за які далі доведеться відповідати".

Читайте також: "Є проблема": у Авакова розповіли про перевірку водіїв на наркотики

Популярні відео

Радник Авакова запевнив, що відомство активно бореться з розповсюдженням наркотиків. За його словами, "десь вдається, десь не вдається".

"Закладки на дитячих майданчиках, телеграм-канали, дуже багато різних речей, з якими ми постійно боремось, постійно з'являються… Якщо говорити про цифри, то за пів року 2020 року у нас вилучено понад 5 тонн наркотичних речовин, з них понад 4,5 тонн канабісу. А буквально днями 20 кг героїну вилучили в Одесі. І з закладниками так само борються. За закладників досить невелике адміністративне покарання, зараз є ініціатива зробити це покарання кримінальним", - розповів він.

Читайте також: В Україні впав рівень злочинності: у Авакова назвали дві причини

Також Мартиненко заявив про необхідність розрізняти вживання наркотиків і торгівлю ними:

"Тут є два моменти. Перший - вживання наркотиків. У нас наркоманія Всесвітньою організацією охорони здоров'я визнана як хвороба, відповідно, кримінального покарання нема. Єдине, що тут може бути - примусове лікування в певних випадках після рішення суду. Друге питання - торгівля наркотиками... На тих, хто торгує наркотиками, чекає кримінальна відповідальність".

Нагадаємо, експерт з кібербезпеки Сергій Денисенко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, яким чином можливо боротися з розповсюдженням наркотиків через телеграм-канали.

Джерело Україна 24 Теги