У Харкові спалах коронавірусу — санлікарка області назвала причини

Харківщина ризикує випасти із зеленої карантинної зони

У Харкові спалах  коронавірусу — санлікарка області назвала причини

На Харківщині зареєстровано антирекорд за кількістю нових випадків зараження коронавірусом. Про причини сплеску розповіла в ефірі каналу "Україна 24" головна санітарна лікарка області Любов Махота.

"Епідеміологічна ситуація в області загострилася, за минулу добу зафіксовано 144 нових випадки. 86%  - зафіксовано саме у Харкові. На зростання захворюваності вплинуло недотримання населенням карантинних заходів — масковий режим, соціальна дистанція. Велика біда, я б сказала, на транспорті — недотримання вимог перевізниками. Навіть у зеленій зоні перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місця. Ця вимога не дотримується.

Також збільшилася кількість міграційних переїздів, люди почали виїжджати за межі області на відпочинок, в тому числі й у зони з високим розповсюдженням COVID-19. Щодня до області із-за кордон в’їжджає понад 2 тисячі осіб", — сказала вона.

Читайте також: Україну поділили на карантинні зони: що відбувається в "червоних" точках

За словами Махоти, ще один фактор — збільшення кількості ПЛР-тестів.

"За останній тиждень проведено близько чотирьох тисяч досліджень, для порівняння, в кінці травня — на початку червня проводилося до тисячі досліджень за тиждень", — сказала вона.

Читайте також: На коронавірус хворіє 90% населення: лікар зробив несподівану заяву

 

Популярні відео

Санлікарка розповіла, що Харківська область ризикує потрапити в більш сувору зону карантину.

"На сьогодні ми потрапили в зелену зону, але ми знаємо, що кожні п'ять днів це рішення переглядатиметься, і можливо, потрапимо до іншої зони. Поки три дні поспіль показник виявлення перевищує рекомендований МОЗ - 11%, на сьогодні у нас 15,33%", — сказала вона.

Раніше інфекціоніст Євгенія Менжуліна розповіла про те, чи більше зараз шансів заразитися коронавірусом у порівнянні з весною.

.

Джерело Україна 24 Теги