"Він говорив, що готовий померти": заручниця Сухроба Карімова розповіла про "теракт"

Голова відділення банку Наталія Чучупак розповіла, чого хотів нападник

"Він говорив, що готовий померти": заручниця Сухроба Карімова розповіла про "теракт"

Директорка відділення банку, яке 3 серпня захопив і погрожував підірвати 32-річний Сухроб Карімов, Наталія Чучупак розповіла в ефірі "Україна 24" подробиці цієї події.

"Він просто прийшов, сказав, що йому потрібно, щоб я натиснула тривожну кнопку. Я виконала всі його вимоги, тому що розуміла, що він не жартує. Запитала, чи можу я вивести всіх людей з відділення. Він не був проти, тому я попросила всіх співробітників і клієнтів покинути відділення. Коли всі вийшли, я зрозуміла, що один зі співробітників залишився сидіти разом з ним. Я підійшла і попросила: "Відпустіть мого співробітника". Він відповів, що вона звідси нікуди не піде. Тоді я сказала: це мій співробітник, я керівник відділення, тому відповідатиму за все, що тут відбувається. Тож я прошу відпустити дівчину, а я залишуся. Він погодився", — сказала вона.

Читайте також: Хто такий Сухроб Карімов: подробиці про терориста, який захопив банк у Києві

 

Популярні відео

За словами Наталії, у них часто проходить інструктаж з безпеки, де співробітників навчають, що робити в критичних ситуаціях.

"Але одна річ, коли інструктують, а інша — коли це відбувається в реальному житті. Я розуміла, що не маю права просто як жінка показувати свої емоції, які були в той момент зовсім недоречні. Паніка і страх були, але потрібно було в той момент взяти себе в руки, сконцентруватися на ситуації та спробувати якось з неї вийти. Я думала про те, щоб вивести людей, а я відповідаю за це відділення і за матеріальні цінності, і просто встати та вийти я не могла", — сказала вона.

Читайте також: У Авакова прояснили долю терориста, який захопив бізнес-центр в Києві

За словами Чучупак, грошей Карімов не вимагав.

"Йому не потрібні були гроші. Він говорив, що він хоче, щоб на землі всі люди були щасливі та багаті, щоб забули один про одного і думали тільки про себе, свої цінності. Одна з його умов — журналісти. Я його запитала: "Чи не боїтеся ви смерті?" Він сказав: "Ні, не боюся, я готовий померти, тому що навіть, якщо я помру, прийдуть інші, такі ж як я", — розповіла вона.

Читайте також: "Це як реаліті-шоу": експрокурор назвав гіршу рису останніх спроб терактів

Також Карімов починав розмови про політику і про те, що він хотів би все змінити й врятувати світ, розповіла Чучупак. Але вона намагалася не підтримувати політичні розмови, щоб не спровокувати його. Карімов вимагав, щоб вона весь час говорила з ним, тому вони намагалися розмовляти на нейтральні теми. А про момент затримання Наталія не може нічого сказати.

"Тут я нічого не прокоментую, бо все сталося дуже швидко і блискавично, і я розуміла, що потрібно скоріше втекти, поки є така можливість. У мене був шоковий стан. З цього стану я вийшла, коли прийшла додому. Тоді вирвалися емоції, які я стримувала весь цей час", — сказала вона.

Нагадаємо, у Києві 3 серпня чоловік погрожував підірвати банк у бізнес-центрі "Леонардо" на вулиці Володимирській. За інформацією МВС, злочинець - виходець з Узбекистану Сухроб Карімов, 1988 року народження. СБУ затримала Карімова. Керівниця банку, яка перебувала всередині, не постраждала. Також з'явилося відео затримання столичного терориста.

Джерело Україна 24 Теги