Захоплення заручників в Україні: психотерапевт назвав спільні риси

Психотерапевт назвав особливості трьох нещодавніх спроб терактів в Україні

Захоплення заручників в Україні: психотерапевт назвав спільні риси

Що спільного у нещодавніх подіях із захопленнями заручників у Луцьку, Полтаві та Києві, розповів психотерапевт, радник міністра охорони здоров'я Спартак Суббота в ефірі телеканалу "Україна 24".

"У першому і третьому випадку — в Луцьку та Києві — є спільне: порушення мови, порушення роботи структури свідомості, проблеми з психікою вочевидь. І є низка моментів, які не властиві, наприклад, у другому випадку (в Полтаві - ред.). Там злочинець був імпульсивним, у нього не було чіткого плану дій. В інших випадках є план дій, але дуже погано продуманий. Це говорить про те, що злочинець не має високого рівня інтелекту, у нього немає чіткого розуміння своїх потреб, тому все це відбувається теж ситуативно, але з якимись дрібними плануваннями", — сказав він.

Читайте також: Хто такий Сухроб Карімов: подробиці про терориста, який захопив банк у Києві

Також експерт відповів на запитання, чи можна розпізнати терориста заздалегідь за якимись зовнішніми ознаками.

"Це малоймовірно, тому що ми не можемо знати, який мотив у злочинця. Бувають ситуації, що злочинець хоче вчинити злочин, але виглядає цілком адекватним, а буває - що він різко й неадекватно реагує на якісь подразники. Тобто ми можемо спостерігати як ситуацію в стані спокою, так і полярну ситуацію в агресії. Тому ми не можемо судити за поведінкою - є там вибухівка чи ні. Має сенс завжди ставитися до зброї так, немов вона заряджена, навіть якщо це муляж", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, у Києві 3 серпня чоловік погрожував підірвати банк у бізнес-центрі "Леонардо" на вулиці Володимирській. За інформацією МВС, злочинець - виходець з Узбекистану Сухроб Карімов, 1988 року народження. СБУ затримала Карімова. Керівниця банку, яка перебувала всередині, не постраждала. Також з'явилося відео затримання столичного терориста.

У Полтаві  23 липня чоловік погрожував підірвати себе гранатою, а потім взяв у заручники полковника поліції та втік з місця події на автомобілі. У МВС повідомили, що злочинцем є місцевий житель Роман Скрипник — раніше судимий за крадіжку, шахрайство та наркотики. Підозрюваний виїхав за межі міста, залишив авто й заручника, після чого втік. 1 серпня стало відомо про його ліквідацію.

У Луцьку 21 липня зловмисник Максим Кривош зі зброєю в руках захопив автобус із пасажирами. Він утримував заручників понад 10 годин, після чого його затримала поліція.

Джерело Україна 24 Теги