"Боюся, це ненадовго": журналіст назвав умову продовження перемир'я на Донбасі

Журналіст Сергій Гармаш розповів, як проходять перемовини щодо Донбасу в ТКГ

"Боюся, це ненадовго": журналіст назвав умову продовження перемир'я на Донбасі

Представник Донецької області у Тристоронній контактній групі по Донбасу, журналіст Сергій Гармаш розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", як йдуть перемовини і як він оцінює тиждень перемир'я.

"Перемовини — це завжди двосторонній процес. Ми можемо йти як завгодно швидко вперед, але якщо друга сторона не йде нам назустріч, це буде односторонній рух.

Тиждень перемир'я я оцінюю позитивно. У нас немає жертв вже вісім днів, а це означає щонайменше п'ять врятованих життів, враховуючи колишню динаміку смертей на Донбасі. Це вже добре. Коли тиша на фронті - у політиків не димлять мізки, вони можуть спокійніше оцінювати ситуацію та приймати рішення", — сказав він.

Читайте також: Доведеться заморозити конфлікт: політолог дав песимістичний прогноз щодо Донбасу

Популярні відео

При цьому Гармаш висловив побоювання, що ситуація скоро може змінитися.

"Але я боюся, перемир'я триватиме недовго, аналізуючи російські та сепаратистські інформаційні ресурси. Вчора мені повідомили, що Сладков - відомий російський пропагандист - з'явився у Донецьку, і це може бути ознакою, що він приїхав висвітлювати зрив перемир'я. Ви бачите напругу певну по лінії Козака та Єрмака (йдеться про вихід заступника голови адміністрації президента Росії Дмитра Козака з переговорів по Донбасу на рівні радників лідерів "нормандської четвірки" - ред.).

Для Росії конфлікт на Донбасі важливий саме з військової точки зору, вона завжди використовує військову силу як аргумент на переговорах. Якщо найближчим часом не буде досягнутий якийсь політичний прогрес у переговорах, а це зараз важко проглядається, тому що Росія не йде на поступки, то, найімовірніше, конфлікт поновиться у колишній формі", — сказав він.

Раніше Гармаш розповів, як він ставиться до входження у ТКГ колишнього прем'єр-міністра України (1991-1992) Вітольда Фокіна.

Джерело Україна 24 Теги