Доведеться заморозити конфлікт: політолог дав песимістичний прогноз по Донбасу

Політолог розповів, чого домагатиметься Росія щодо окупованих територій на Донбасі

Доведеться заморозити конфлікт: політолог дав песимістичний прогноз по Донбасу

Експрезидент України, голова української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук запропонував розробити особливу систему управління для окупованих територій Донбасу. Чи можливе створення будь-яких преференцій для окремих регіонів, розповів політолог Олександр Антонюк в ефірі каналу "Україна 24".

"Наразі якихось видозмін в стратегії роботи наших представників в ТКГ в особі Кравчука я не почув. Я розумію, що Леонід Макарович перманентно висловлює свої позиції, що він промацує, де можна знайти якийсь компроміс. Важливо пам'ятати, що все, що буде прийнято в ТКГ або ще десь, проходитиме через парламент. А це означає, що будь-яке рішення має бути чітко прописано і зрозуміло парламенту, а відповідно, і суспільству", — сказав він.

Читайте також "Ідея лякає": економіст про шкоду пропозиції Кравчука для Донбасу

Популярні відео

Політолог розповів, як надалі може розвиватися ситуація з окупованими територіями. За його словами, децентралізація в тому вигляді, в якому вона проходить зараз, не влаштує Росію та ОРДЛО.

"Я роблю свої припущення на основі того, чого хоче Російська Федерація, а вона точно не хоче миру. Це можна простежити не тільки з позиції офіційних осіб, а подивитися, що і як подається в інформаційному просторі як на території Росії, так і на франшизних телеканалах, які працюють на окупованих територіях.

Звідси я розумію, що просто децентралізація, як вона зараз відбувається відповідно до реформи в Україні, Російську Федерацію і ці квазіреспубліки не влаштовує. Я прекрасно розумію, що РФ намагатися просунути ці квазіреспубліки як інститути. На окупованих територіях вже є інституції, так звані парламенти та кабінети міністрів. І я не думаю, що зараз йде мова про те, що в Росії готові ці інститути ліквідувати та віддати окуповані території. Тому я допускаю, що ми швидше за все, в кращому випадку, будемо змушені вийти на заморожений конфлікт", — сказав він.

Раніше представник Донецької області в ТКГ заявив, що Росія готується влаштувати провокації на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги