У боротьбі з коронавірусом ми займаємося самообманом - лікар

Експерт розповів, що в Україні не вистачає засобів для захисту від COVID-19

У боротьбі з коронавірусом ми займаємося самообманом - лікар

Багато країн не можуть впоратися з епідемією COVID-19. Про це заявив голова національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін в ефірі телеканалу "Україна 24".

"При тому що ВООЗ давала чіткі рекомендації з підготовки до пандемії, що насувається, багато держав, і наша в тому числі, не впоралися з цим завданням, і багато в чому ми займаємося самообманом. Згадаймо, як особистим прикладом перші особи держави показували неефективність інфекційної безпеки. ВООЗ перед тим як впроваджувати програми з інфекційної безпеки, рекомендує дві складові. Перше — це наявність прихильності керівництва, друге — мультимодальний підхід", — сказав він.

Читайте також: "Коронавірус наразі не такий агресивний": лікарка повідомила радісну новину

Популярні відео

За словами експерта, в Україні гостро не вистачає дієвих засобів індивідуального захисту.

"У той час, коли у нас в Чернівцях підтвердили перший випадок COVID-19, медичні співробітники взагалі не мали засобів індивідуального захисту. У цей час весь парламент, Офіс президента, Кабінет міністрів мали якісні респіратори, ходили в масках. Наша держава дотепер не спромоглася організувати вихід якісної продукції на ринок України, а медичне співтовариство не знало, що таке респіратор.

Сьогодні закуповуються респіратори, але медичні працівники як хворіли, так і хворіють. Я з упевненістю можу сказати, що дана продукція в 90% не відповідає міжнародним стандартам, ніхто її не тестує перед тим, як пускати на ринок", — сказав Александрін.

Раніше ексміністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментувала поділ України на чотири карантинні зони з поширення коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги