"Коронавірус наразі не такий агресивний": лікарка повідомила радісну новину

Інфекціоністка розповіла, що лікарі встигають відреагувати й надати допомогу

"Коронавірус наразі не такий агресивний": лікарка повідомила радісну новину

Інфекціоністка Євгенія Менжуліна в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про те, чи більше зараз шансів заразитися коронавірусом у порівнянні з весною.

"Зараз у нас є природний фактор - сонце, що має бактерицидний ефект, який впливає на швидкість поширення вірусу. Але все одно зараз ризики такі ж, як були навесні. Єдине - що вірус зараз не такий агресивний, і клінічні симптоми менш важкі, як були навесні", - сказала лікарка.

Читайте також: Втрачений час і гроші - експерт про боротьбу з коронавірусом в Україні

Популярні відео

За словами Менжуліної, лікарі встигають справлятися з хворобою.

"Ми встигаємо надати допомогу і встигаємо швидко відреагувати на легкі й середні ступені тяжкості, не заводячи людину на ШВЛ, екстракорпоральну оксигенізацію (насичення організму киснем через кров - ред.), більш важкі процедури", - сказала Менжуліна.

Читайте також: "Сталася біологічна світова війна": секретар РНБО про коронавірус

Також Менжуліна прокоментувала карантинні заходи. На думку лікаря, "повністю зупиняти життя немає потреби, достатньо дотримуватися правил".

"Не потрібно зупиняти все до такого колапсу, як було навесні. Люди просто вже втрачали розум, це було важко пережити... Зараз є можливість, є ліжка, є лікарські потужності, задіяні майже всі, опорні лікарні ще не розформовані, це нас рятує від колапсу.

Якщо все позакривати, то будуть переповнені ще й психіатричні відділення, паніки буде більше і звернень зовсім не з інфекцією, а просто з психозами. Це нам дає зайву роботу, відбирає зайвий час на дообстеження людини, яка до вірусу не має відношення", - сказала Менжуліна.

Нагадаємо, з 1 серпня Україну поділили на чотири карантинні зони з поширення коронавірусу - зелену, жовту, помаранчеву і червону. Відповідно, будуть застосовуватися різні карантинні заходи.

Джерело Україна 24 Теги