Україну поділили на зони через коронавірус: ексміністерка розкрила деталі

Обмеження повинні бути не для людей, а для влади та бізнесу, вважає Зоряна Скалецька

Україну поділили на зони через коронавірус: ексміністерка розкрила деталі

Ексміністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментувала поділ України на чотири карантинні зони з поширення коронавірусу.

"Поділ на зонування - це свідчення того, що центральна влада тільки зараз взяла ситуацію в свої руки, а до цього сподівалися, що місцева влада в кожному регіоні самостійно контролюватиме і вводитиме обмеження. Зараз ми бачимо, що є регіони, які досить вільно трактували ситуацію зі статистикою і захворюваннями й не завжди вводили обмеження. Це дасть можливість чіткіше розуміти для населення, як йтимуть обмеження", - зазначила Скалецька.

Читайте також: Втрачений час і гроші - експерт про боротьбу з коронавірусом в Україні

Популярні відео

За її словами, обмеження повинні "більше застосовуватися не для людей, а для органів влади й бізнесу".

"Сподіваюся, уряд докладе зусиль для того, щоб всім роз'яснити, як змінюватиметься червона зона на жовту або зелену, і якими рішеннями це фіксується. Встановити категорію можна, але як вона буде змінюватися - автоматично чи хтось приймає певні рішення?", - пояснила ексміністерка.

Читайте також: "Рекорди у нас будуть постійно": медик про захворюваність на коронавірус

З 1 серпня Україну поділено на чотири умовні кольорові зони за рівнем захворюваності на коронавірус — зелену, жовту, помаранчеву і червону. Відповідно, будуть застосовуватися різні карантинні заходи. Визначено чотири критерії, якщо один з цих критеріїв перевищено п'ять днів поспіль, у такому випадку буде зроблений перехід від більш м'якої зони до суворішої. Наразі Київ перебуває на межі помаранчевої та червоної зони.

Зазначимо, що Луцька міськрада відмовилася зупиняти громадський транспорт і закривати громадські заклади у зв'язку з внесенням міста до так званої "червоної зони" по коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги