Україну ділять на зони через COVID-19: медик розповів, чи ефективно це

В Україні вводиться чотириколірне позначення районів щодо захворюваності на коронавірус

Україну ділять на зони через COVID-19: медик розповів, чи ефективно це

Україну поділять на карантинні зони через збільшення захворюваності на коронавірус. Чи ефективна буде ця міра, розповів президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоров'я України Іван Сорока в ефірі каналу "Україна 24".

"Зонування треба було робити трохи раніше. Але основна надія на те, що все-таки громадяни будуть дотримуватися всіх правил і рекомендацій МОЗ. Ми розуміємо, що жодні заборони не будуть ефективними, якщо не будуть виконуватися прості, але дуже ефективні правила: дистанція, уникнення великих скупчень людей і т.ін.

Якщо ці рекомендації будуть виконані, будуть люди користуватися засобами захисту, то ситуація буде взята під контроль. Якщо ж цього не буде, і якщо не будуть захищені медпрацівники, то ми будемо щодня фіксувати збільшення кількості хворих", — сказав він.

Читайте також Втрачений час і гроші - експерт про боротьбу з коронавірусом в Україні 

Популярні відео

Експерт підкреслив, що зараз медичні працівники не захищені від зараження, при тому, що їм доводиться мати справу з великою кількістю хворих.

"Нам потрібно в закладах охорони здоров'я, громадського харчування, торгівлі створити дезінфекційні станції, де люди будуть проходити обробку. І потрібно строго стежити за дотриманням макового режиму: на ринках, де зараз ніхто нічого не дотримується, на транспортних зупинках. Люди дуже заспокоїлися і ходять без масок, а це призводить до інфікування. Є латентні періоди, і люди, будучи фізично здоровими, можуть переносити вірус", — заявив він.

Читайте також "Рекорди у нас будуть постійно": медик про захворюваність на коронавірус

Нагадаємо, з 1 серпня Україна поділять на чотири умовних кольорових зони за рівнем захворюваності — зелену, жовту, помаранчеву і червону. Відповідно будуть застосовуватися різні карантинні заходи. Визначено чотири критерії, якщо один з цих критеріїв перевищено п'ять днів поспіль, в такому випадку буде зроблений перехід від більш м'якої зони до суворішої зони. Наразі Київ перебуває на межі помаранчевої та червоної зони.

зони.

Джерело Україна 24 Теги