Замість бебі-боксів даватимуть гроші: ідея Кабміну подобається не всім

Кабмін вирішив відмовитися від роздачі бебі-боксів з необхідними речами для немовлят

Замість бебі-боксів даватимуть гроші: ідея Кабміну подобається не всім

Після нововведень Кабміну породіллі отримуватимуть по 5 тисяч гривень замість пакунків малюка. Мовляв, цього хотіли самі мами. Журналісти телеканалу "Україна 24" поспілкувалися  з жінками при надії, і з тими, хто вже народив та отримував пакунок малюка. Думки щодо урядового нововведення знову розділилися.

Очікуючи свого другого дива, киянка Діана Глазунова розраховувала і на бебі-бокс. Це пакунок з найнеобхіднішим, який у пологовому видають матусям при народженні немовлят.

"Я бачила ці бебі-бокси в одній з кімнат. Там прозоре скло. Думаю, о, клас. Коротше, я реально очікувала отримати його, і буквально десь тиждень тому мені прийшло смс від пологового будинку — видача припинена. Усе! Не отримаю", — каже вона.

Читайте також У Києві відкрився новий корпус "Охматдиту": в МОЗ повідомили деталі

Тепер замість бебі-боксів, куди раніше входили підгузки, пелюшки, одяг, термометри, засоби гігієни та інші речі, батьки новонароджених отримуватимуть гроші. П'ять тисяч гривень. Такі зміни ввели урядовці, аби новоспечені матусі й татусі самотужки обирали необхідне малюкам. 

"При народженні дитини будуть видаватися картки із 5 тисячами гривень для закупівлі дитячих товарів замість "пакунку малюка", який, за словами породіль, не завжди відповідав потребам. Тому зараз вони зможуть самостійно закуповувати товари на повну суму, яку передбачає бюджет", — заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Популярні відео

Однак така зручна, на перший погляд, ініціатива розділила молодих батьків на два табори. 

"Мені подобалася ідея бебі-боксу вже зібраного, тому що за відгуками подруг, які його отримували, по розпакуванням, які я дивилася, це були якісні українські продукти. Я якоюсь мірою розраховувала на ці маленькі речі, тому що вони потрібні не так довго", — каже Діана Глазунова.

"Мені здається, краще грошима бо щось дарують, щось віддають. У когось є вже великий багаж, у когось старші брати та сестри. Припустимо, дівчина може собі банально додати грошей і взяти кульок речей, ну, так, вони будуть поношені, але для цієї сім'ї це буде нормально. Дитина швидко росте", — вважає мати двох дітей Наталія Крижановська.

Читайте також Допомогу одиноким матерям в Україні надаватимуть за новими правилами: деталі

Розсудити жінок береться ще одна матуся — Інна Мірошніченко. Мати двох дітей, інста-мама, юристка за фахом запевняє: у породіллі має бути право вибирати.

"Ідеальний був би варіант залишити право вибирати: або бебі-бокс, або гроші. Тоді б задовольнилися інтереси всіх мам — з малозабезпечених сімей і з тих, що більш забезпечені, або в кого є маленькі дітки та в кого залишилися речі. Це було б круто", — каже вона.

Сама Інна народжувала пів року тому — в приватному пологовому. Там усім необхідним забезпечили. Натомість пакунок від держави теж отримала. Оскільки речі не знадобились, віддала на благодійність. І запевняє, що бебі-бокс мають видавати на дитину, а не на маму. Оскільки, випадки бувають різні. І це ще один недолік нововведення.

"Якщо мама залишає дитину, дитина до моменту її облаштування в дитбудинок йде під опіку пологового будинку. Саме пологовий будинок дбає про ті перші доби життя, і немає речей, які необхідні. Або у випадку, якщо із мамою щось трапляється в пологовому будинку і немає інших родичів, такі випадки, на жаль, теж бувають — бебі-бокс має йти за дитиною", — вважає вона

Читайте також В Україні збільшать допомогу малозабезпеченим сім'ям: міністр повідомила деталі

Аби міністерство соцполітики доопрацювало ініціативу, прем'єр виділив три дні. Можливо, і ці рекомендації матусь урядовці почують. А поки в регіонах, де ще залишилися пакунки малюка, породіллям їх дороздаватимуть. 

Джерело Україна 24 Теги