Статусна посада - політолог пояснив, навіщо Кравчук зайнявся Донбасом

Політичний експерт вважає, що всі функціональні питання вирішуватиме Резніков

Статусна посада - політолог пояснив, навіщо Кравчук зайнявся Донбасом

Перший президент України Леонід Кравчук вирішив взяти участь у переговорах щодо Донбасу. Політолог Олег Саакян в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, чому саме ця кандидатура була висунута на посаду голови української делегації в Тристоронній контактній групі.

"Мотиви досить зрозумілі. Перше - потрібна статусна людина. Ми бачимо, що на зміну одному експрезиденту приходить інший, Зеленський таким чином вирішив не знижувати статус персони, яка представляє Україну в ТКГ. По-друге, останнім часом ця посада перетворилася більше на церемоніальну, ніж функціональну. Пан Кучма активно передавав справи пану Резнікову, на останніх декількох зустрічах в рамках ТКГ Кучма вже не був присутній, відповідно, весь функціонал переданий на Резнікова. Пану Кравчуку довго доведеться входити в курс справи - вивчити протоколи, що накопичилися за всі ці роки... " - сказав політолог.

Читайте також: Перемир'я на Донбасі: учасник переговорної групи назвав перші підсумки

Популярні відео

На думку Саакяна, Кравчук потрібен для того, щоб не знижувати статус Мінських домовленостей.

"Виходячи з контексту, Кравчук буде статусною персоною, яка потрібна для того, щоб не знизити рівень "Мінська", тому що цей формат заснований багато в чому на офіційному представництві: з російської сторони присутній ексспікер парламенту Гризлов, тобто довірена людина Путіна. А всі функціональні питання залишатимуться в підгрупах і фактично на плечах Резнікова, який входить в топ-3 найкращих перемовників", - сказав Саакян.

Читайте також: "Є п'ять сценаріїв по Донбасу, зараз працюємо за першим": Олексій Данілов про перемир'я

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" експерт-міжнародник Юлія Осмоловська зазначила, що Кравчук і Резніков можуть ефективно грати в комбінацію "добрий і поганий поліцейський" під час переговорів.

Джерело Україна 24 Теги