Лікар може відмовити в лікуванні, але є нюанси - юрист

Якщо пацієнт у свідомому стані, лікар може відмовитися надати меддопомогу

Лікар може відмовити в лікуванні, але є нюанси - юрист

Медичний юрист, адвокат Олександр Гришаков в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про випадки, коли лікар може відмовитися лікувати пацієнта.

«Кожен лікар має право відмовитися від пацієнта, від надання медичної допомоги. Однак є виключення. Відповідно до закону про охорону здоров’я передбачено, що лікар може відмовитись від пацієнта, який порушує рекомендації, режим медичної допомоги, крім випадків, коли пацієнт перебуває у невідкладному стані», - зазначив юрист.

Читайте також: Ліки в Україні можуть подешевшати: в "Слузі народу" розкрили подробиці

За його словами, такими випадками є: якщо пацієнт є непритомним, якщо є кровотеча, якщо він задихається – тоді лікар обов’язково має надавати медичну допомогу.

«Якщо пацієнт перебуває повністю у свідомому стані, ходить своїми ногами, розуміє усю ситуацію, то в цьому випадку лікар невідкладної допомоги може відмовитися від надання медичної допомоги, навіть приїхавши за викликом цього пацієнта», - заявив Гришаков.

Популярні відео

Читайте також: Лікування психічно хворих: ексміністр розповів, чим допоможе держава

Нагадаємо, раніше ексміністр охорони здоров'я Олег Мусій в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав основну умову для зниження цін на ліки в Україні.

Джерело Україна 24 Теги