Перемир'я на Донбасі: учасник переговорної групи назвав перші підсумки

Перемир'я внесло позитив у процес боротьби з агресором, вважає Сергій Гармаш

Перемир'я на Донбасі: учасник переговорної групи назвав перші підсумки

Україна показала "нормандській четвірці" готовність до конструктивного діалогу щодо мирного врегулювання на Донбасі.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" представник Донецької області в Тристоронній контактній групі в Мінську Сергій Гармаш, коментуючи режим припинення вогню.

"Уже два дні нікого не вбивають і навіть ніхто не поранений. Я вважаю, що вже можна говорити, що (перемир'я на Донбасі - ред.) вдалося", - зазначив учасник ТКГ.

Читайте також: Перемир'я на Донбасі навряд чи надовго - Піонтковський назвав причини

Гармаш підкреслив, що якщо Росія порушить це перемир'я, то нестиме політичну відповідальність:

"Вона говорить, що вона не гарант, не має відношення, однак, весь світ розглядає Росію як сторону конфлікту, і вона несе вже шість років санкційну відповідальність за порушення Мінських угод".

Популярні відео

На його думку, перемир'я "внесло позитив у перемовний процес і взагалі в процес боротьби з державою-агресором".

"Ми показали наше прагнення до конструктивної роботи, до конструктивного діалогу, ми показали це "нормандській четвірці". Це дуже важливо для нас, тому що, на жаль, Україна сама собою слабкий парламентер, я маю на увазі з позиції військової, економічної - один на один залишитися з Росією в процесі переговорів нам буде складно. І ми зацікавлені в підтримці наших західних партнерів. І ми зараз показали, що готові і хочемо вирішувати цю проблему. А не хоче хто? Росія", - заявив Гармаш.

Читайте також: Провокації є і будуть — політолог про перемир'я на Донбасі

Нагадаємо, оголошене на Донбасі перемир'я протрималося недовго - вже через 20 хвилин після опівночі з 26 на 27 липня бойовики обстріляли одну з позицій морпіхів на горлівському напрямку. Стріляли з ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

Джерело Україна 24 Теги