Закон про обіг зброї: у Авакова анонсували важливе нововведення

Нові правила торкнуться власників нагородної зброї

Закон про обіг зброї: у Авакова анонсували важливе нововведення

У законопроєкті про обіг зброї в Україні, який планує розглянути Верховна Рада, будуть прописані нові правила щодо володіння нагородною зброєю.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" радник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Володимир Мартиненко.

Читайте також: "Купити не проблема": експерт розповів, скільки нелегальної зброї мають українці

На запитання телеглядача, чому нагородну зброю, на відміну від звичайної, не потрібно регулярно перереєстровувати, Мартиненко відповів:

"У нас на мисливську і травматичну зброю є відстріл куль. Науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ збирає гільзотеку для того, щоб надалі можна було ідентифікувати. Стосовно нагородної зброї такого немає. Відстрілювати і продовжувати дозвіл не треба. Під час підготовки законопроєкту (про обіг зброї – ред.) звертаємо на це увагу і по цьому працюємо..."

Популярні відео

Радник Авакова нагадав, що дозвіл на зброю видається на три роки і далі кожні три роки продовжується.

"В період цих трьох років якраз є створення гільзотеки. Це створюють дослідні експертно-криміналістичні центри, бо коли зброя багато працює, коли вона стріляє, то трошки змінюється гільзотека. Тобто для того, щоб ідентифікувати за гільзами, з якої зброї стріляли в тому чи іншому випадку, якраз і проводиться ця експертиза", - зазначив він.

Мартиненко зазначив, що відносно нагородної зброї готують зміни до законодавства.

Читайте також: Закон про обіг зброї: у "Слузі народу" пояснили, чому він необхідний

Нагадаємо, радник голови МВС Володимир Мартиненко в ефірі телеканалу "Україна 24" також анонсував зміни до законодавства щодо дозволів на травматичну зброю.

Джерело Україна 24 Теги