"З дипломом на базарі": експертка про велику помилку випускників шкіл

До 90% випускників шкіл у Києві вступають у заклади вищої освіти. А працювати нема кому

"З дипломом на базарі": експертка про велику помилку випускників шкіл

Головна експертка групи реанімаційного пакету реформ «Наука, технології, інновації» Наталія Шульга в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про велику помилку, якої припускаються випускники шкіл.

«Я притримуюсь позиції, що не всі випускники загально-середніх освітніх шкіл повинні вступати до закладів вищої освіти. У нас це десь пропорція 80-90% у Києві - вступають у заклади вищої освіти. А працювати нема кому, і потім випускники є теж безробітними. Лише 15% працюють за спеціальністю», - зазначила експертка.

Читайте також: У Міносвіти сказали, чи підуть діти до школи 1 вересня

Популярні відео

За її словами, це сигнал, щоб підлітки готувалися до реальної роботи, а не витрачати 5-6 років у закладах вищої освіти, що потім не дає їм можливості працювати за спеціальністю.

«Це відсутність критичного мислення на загал. Якщо люди не можуть планувати своє майбутнє, що вони будуть з дипломом потім на базарі – то це відсутність критичного мислення і прогнозування своїх майбутніх планів на життя», - наголосила Шульга.  

Читайте також: Експерт назвав несподівану користь для освіти від епідемії коронавірусу

Нагадаємо, головний експерт з питань освіти і науки "Реанімаційного пакета реформ" Наталія Шульга в ефірі телеканалу "Україна 24" висловила думку, що звільнення одинадцятикласників від обов'язкової державної підсумкової атестації та добровільна здача зовнішнього незалежного оцінювання дали випускникам шкіл можливість додатково подумати, чи потрібно їм вступати до закладів вищої освіти.

Джерело Україна 24 Теги