Краще якість, а не кількість - військовий експерт про Сили спецоперацій в Україні

ССО порівняли з тонким хірургічним інструментом

Краще якість, а не кількість - військовий експерт про Сили спецоперацій в Україні

Сили спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України є "тонким хірургічним інструментом", який з мінімальним впливом може переломити ситуацію у військовому конфлікті.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" ексначальник управління спецоперацій Генштабу ЗСУ Юрій Серветник, коментуючи п'яту річницю створення Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Читайте також: Навчання Росії біля кордонів України: в РНБО пообіцяли несподівану відповідь

На його думку, в перші місяці військового конфлікту на Донбасі ССО могли б відіграти вирішальну роль у боротьбі проти "Л/ДНР".

"На початку конфлікту протягом березня-травня не було силової фази і прерогатива вирішення цього конфлікту, впливу на протилежну сторону належала правоохоронним органам. Але, на жаль, на тих територіях, які сьогодні називаються тимчасово окупованими, ці правоохоронні органи скоріше стали на бік протилежної сторони. Збройні сили на той момент не мали жодних повноважень для будь-якого силового впливу на ситуацію. Цей проміжок між нездатністю правоохоронних сил впоратися і юридичною можливістю для Збройних сил бути залученими, належить до сфери впливу Сил спеціальних операцій", - розповів він.

Популярні відео

Серветник порівняв ССО з дуже тонким хірургічним інструментом, "який з мінімальним впливом може повернути ситуацію на свою користь, або як мінімум зменшити її негативний вплив".

"Один з законів Сил спецоперацій – якість краще за кількість. Інший закон – люди важливіші, ніж зброя", - додав він.

Читайте також: Є багато тривожних сигналів - ексміністр про військові навчання в Росії

Нагадаємо, раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, якою зброєю Україна збирається стримувати Росію.

Джерело Україна 24 Теги