У Києві відкрився новий корпус "Охматдиту": в МОЗ повідомили деталі

У новому корпусі проводитимуть операції з трансплантації кісткового мозку

У Києві відкрився новий корпус "Охматдиту": в МОЗ повідомили деталі

Після відкриття в Києві нового корпусу дитячої лікарні "Охматдит" Україна отримала можливість проводити операції з трансплантації кісткового мозку для дітей.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Ващенко.

"Дуже довго ми чекали на відкриття відділення. Та друга черга, якої ми чекали сьогодні, буде направлена на лікування дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями", - розповів заступник голови МОЗ.

Читайте також: Ексголова МОЗ розповів, як не платити за обстеження в лікарні

Популярні відео

Як зазначив Ващенко, ключовим досягненням є відкриття в новому корпусі відділення трансплантації кісткового мозку, де буде передбачено роботу 12 стерильних боксів для проведення трансплантації.

"Щодо трансплантації кісткового мозку, ми говоримо взагалі про можливість проведення її в Україні. У квітні була проведена перша трансплантація кісткового мозку від неродинного донора. Сьогодні Україна має можливість співпрацювати з Всесвітньою асоціацією донорів кісткового мозку. Ми маємо доступ до 38 млн донорських зразків. Вперше цього року Україна отримала можливість проводити трансплантацію кісткового мозку для наших дітей", - заявив він.

За словами урядовця, всі витрати фінансуються за пілотним проєктом з трансплантації в Україні.

"З "Охматдитом" заключено відповідний договір і всі витрати покриваються за рахунок державного бюджету. Ми очікуємо, що протягом наступних двох місяців ще трьом дітям буде проведена операція з трансплантації кісткового мозку", - додав Ващенко.

Читайте також: Втрачений час і гроші - експерт про боротьбу з коронавірусом в Україні

Зауважимо, що будівництво нового корпусу лікарні "Охматдит" почалося в 2011 році, але 2013 року було зупинене. Його відновили лише 2016 року.

Корпус був відкритий 29 липня 2020 року, на церемонії був присутній президент України Володимир Зеленський і голова МОЗ Максим Степанов.

Комплекс оснащений сучасним медобладнанням, в ньому будуть розміщуватися десять сучасних хірургічних відділень, п'ять онкологічних і гематологічних відділень і діагностичне відділення.

Джерело Україна 24 Теги