Друга хвиля коронавірусу в Україні буде: лікар назвав терміни

Лікар розповів, що українців чекає восени і як знизити ризик зараження

Друга хвиля  коронавірусу в Україні буде: лікар назвав терміни

Про те, чи чекати в Україні другої хвилі коронавірусу, розповів епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін в ефірі "Україна 24".

"Так, ми очікуємо її вже восени. Крім того, коли нас ледь не щодня годували інформацією про те, що прийшов черговий пік, ми цього не бачили. У нас триває перша хвиля, і вона знову наростає. Ми за час карантину в Україні повинні були готуватися до найгіршого варіанту, але ми цього не зробили. Тому нас чекає, на жаль, неприємна картина", — сказав він.

Читайте також Створення вакцини від коронавірусу — лікар вказав на важливий момент

Лікар назвав терміни, коли почнеться друга хвиля COVID-19.

"Друга хвиля почне розвиватися з початку-середини листопада, коли прийде до нас паралельно і сезонний грип, і аденовірусна інфекція, і риновірусна інфекція — ті хвороби, які щороку сезонно блискавично спалахують в Україні. Щорічно навіть при самому благополучному прогнозі щодо ГРЗ ними хворіють від 5 до 8 мільйонів громадян. Поточного році очікується ще більше, тому що у нас ситуація ускладнена коронавірусом", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також Головна небезпека коронавірусу: лікарка розповіла, що робити

Експерт підкреслив, що українців потрібно краще інформувати про те, як не заразитися на коронавірус. Він назвав найважливіші правила.

"Потрібно змінювати інформаційну стратегію — не залякувати, а роз'яснювати. Потрібно сконцентрувати увагу на чотирьох простих речах. Перше: потрібно навчитися оцінювати ризики, особливо заходячи в закрите приміщення. Потрібно перестати бути толерантними, коли в нашому суспільстві прийнято, що хтось може прийти з простудними захворюваннями в закрите приміщення. Ні, не можна!

Друге: чим частіше ми провітрюватимемо приміщення, тим краще. Кондиціонери та опалення сушать повітря, від цього пересушуються слизові, і організм стає більш вразливим до інфекційних об'єктів.

Третє: мити руки з милом. Це потрібно робити якісно, а не для галочки. Якщо немає можливості, то потрібно обробляти антисептиком.

І найголовніше — це фізична дистанція. Безпечною вважається відстань 2 метри. У черзі не потрібно тулитися один до одного, в транспорті потрібно займати тільки сидячі місця, і так далі", — розповів він.

Раніше голова парламентського комітету з медицини Михайло Радуцький розповів, чи існує колективний імунітет від COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги