Нове перемир'я на Донбасі має одну відмінність від попередніх - експерт

Міжнародниця Юлія Осмоловська розкрила тонкощі угоди про режим тиші

Нове перемир'я на Донбасі має одну відмінність від попередніх - експерт

Перемир'я на Донбасі, оголошене з 27 липня, має одну суттєву відмінність від усіх попередніх.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла експертка-міжнародниця Юлія Осмоловська.

"Це не перше перемир'я і не останнє, мабуть… Єдина його відмінність від усіх попередніх у тому, що тут прописано принаймні посилання на те, що мають застосовуватися дисциплінарні заходи за порушення режиму припинення вогню, і має бути створений координаційний механізм з реагування на порушення режиму припинення вогню. Ми єдине не знаємо - яким чином ці механізми передбачені для створення, яким чином буде відбуватися ця координація між всіма сторонами, але принаймні це більш предметне посилання на механізм виконання таких домовленостей про припинення вогню", - зазначила експертка.

Читайте також: Це піде в скарбничку України — політолог про подію на Донбасі

Популярні відео

Осмоловська нагадала, що перші порушення режиму тиші вже відбулися:

"Якщо вже перша така ситуація була зафіксована, будемо спостерігати, яким чином сторони реагуватимуть на це і плануватимуть свої подальші дії... Така помпезна підготовка до режиму припинення вогню і навіть телефонна розмова двох президентів, яка цьому передувала (Володимира Зеленського і Володимира Путіна – ред.) , а на виході в перший день бачимо порушення режиму тиші".

Водночас, експертка зазначила, що проти Росії не вдасться застосувати нові санкції через ескалацію на Донбасі.

"Є певна пастка в розумінні того, до кого мають застосовуватися санкції. Домовленість про припинення вогню зафіксовано між українсько владою і непідконтрольними збройними угрупуваннями на тимчасово окупованих територіях. Там немає, на жаль, жодного прямого посилання на РФ… Тому механізми дисциплінарного впливу, якщо вони будуть, то стосуватимуться тільки тих суб'єктів, які фігурують у цих домовленостях. РФ у цих домовленостях не фігурує", - пояснила вона.

Читайте також: На Донбас відправлять миротворців -— експерт розповів подробиці

Нагадаємо, оголошене на Донбасі перемир'я протрималося недовго - вже через 20 хвилин після півночі бойовики обстріляли одну з позицій морпіхів на горлівському напрямку. Стріляли з ручних протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів.

Віцепрем'єр-міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна залишає за собою право на вогонь у відповідь у випадках порушення бойовиками ОРДЛО перемир'я.

Джерело Україна 24 Теги