Компроміс неможливий через одну причину — експерт про перемир'я на Донбасі

Військовий експерт розповів, від кого залежить ефективність заходів з припинення конфлікту

Компроміс неможливий через одну причину — експерт про перемир'я на Донбасі

З 27 липня починається чергове перемир'я на Донбасі, про яке домовилися в Тристоронній контактній групі. Домовленість підтримали лідери різних країн світу, а також Папа Римський. Ситуацію прокоментував військовий експерт Олег Жданов в ефірі каналу "Україна 24".

"Всі хочуть припинити війну в географічному центрі Європи, яка може розростися до будь-яких масштабів, якщо триватиме конфронтація з боку Російської Федерації. Тому міжнародне співтовариство сприймає цю ініціативу з боку України як позитив і спробу зрушити з мертвої точки", — сказав він.

Читайте також: На Донбас відправлять миротворців - експерт розповів подробиці

 

Популярні відео

На думку експерта, ефективність вжитих заходів залежить в основному від російської сторони.

"Все залежить від Росії, від того, чи захоче вона або не захоче виконати вимоги. Ми розуміємо, хто стріляє, хто віддає накази на відкриття вогню. Судячи з вчорашньої телефонної розмови президента Зеленського і президента Путіна та зі звітів про це на їх сайтах, знову розмовляли з різних сторін. Немає розуміння. Наш президент наполягав на питаннях безпеки, тому що це перше питання, яке відкриває шлях до врегулювання конфлікту. Російський президент наполягав на змінах до Конституції України та вирішенні "внутрішньоукраїнського конфлікту" (так написано на сайті президента РФ — ред.)", — сказав експерт.

Жданов зазначив, що прийти до компромісу, швидше за все, не вдасться через різну мету сторін.

"Компроміс тут неможливий, тому що позиції сторін рівно протилежні, починаючи з порядку пунктів. Ми наполягаємо на передачі нам кордону під контроль і проведення виборів за українським законодавством, Росія наполягає на зворотному: спочатку вибори під дулами автоматів російської армії, потім вони нам пропонують сісти за стіл переговорів про регулювання безпеки та, можливо, передачі кордонів", — сказав він.

Нагадаємо, Тристороння контактна група домовилася про нове перемир'я на Донбасі, обстріли повинні припинити 27 липня.

Раніше журналіст з переговорної групи розповів, чим вигідно Україні перемир'я на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги