Говорити про людську помилку зарано – МЗС про справу збитого літака МАУ

Заступник голови МЗС розповів, чим українську сторону не влаштовують пояснення Ірану

Говорити про людську помилку зарано – МЗС про справу збитого літака МАУ

Українська сторона не вважає достатніми аргументи Ірану про те, що причиною збиття українського літака стала людська помилка. Про це заявив в ефірі "Україна 24" заступник голови МЗС Євген Єнін.

"Ми неодноразово чули наполягання іранської сторони, що причиною трагедії стала людська помилка. На сьогодні аналіз тих невеликих попередніх масивів даних, доступ до яких отримала українська сторона, свідчить про те, що говорити про людську помилку завчасно. 

Крім того, ми наполягатимемо на визнанні міжнародно-правової відповідальності іранської сторони за збиття українського літака. І розшифровка чорних скриньок, яка є важливим елементом технічного розслідування відповідно до додатка №13 Чиказької конвенції, підтвердила абсолютну справність всіх систем літака, відсутність помилок пілотів, а також підтвердила факт втручання в літак двох ракет іранських ППО", — сказав він. 

Читайте також Пояснення для дошкільнят: експерт про нову іранську версію катастрофи літака МАУ

Популярні відео

Єнін розповів, чого домагається Україна в розслідуванні цієї справи.

"Завданням №1 є встановити реальну картину того, що відбулося. Друге, отримати підтвердження того, що подібні інциденти ніколи не повторяться. В третю чергу ми говоритимемо про розмір компенсацій, які залежать безумовно від результатів переговорів щодо перших двох чинників. Хочу одразу застерегти, що до завершення переговорного процесу жодних цифр, які фігурують у переговорному процесі, озвучуватись не буде", — сказав він.

Раніше ексголова МЗС Павло Клімкін прокоментував розслідування катастрофи українського літака в Ірані.

Джерело Україна 24 Теги