"Життя важливіше амбіцій": психотерапевт дав поради щодо відсічі агресорам

Експерт розповів, як уникнути конфлікту з агресором

"Життя важливіше амбіцій": психотерапевт дав поради щодо відсічі агресорам

Як діяти, якщо складається відверто провокуюча ситуація та інша людина підбиває на конфлікт, розповів психотерапевт, радник міністра охорони здоров'я Максима Степанова Спартак Субота в ефірі "Україна 24".

"У жодному разі не треба реагувати, не треба кричати в цьому випадку на суперника або провокатора. Чому? Тому що, можливо, він чекає приводу, чекає реакції, щоб відреагувати гостро, заподіяти комусь шкоду. Це не означає, що потрібно мовчати, терпіти. Це означає, що ми можемо просто уникнути цього конфлікту, вийти на наступній зупинці або попросити допомоги в оточуючих. У жодному разі не реагувати, не підкорятися і не провокувати", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також Таких людей чимало: психотерапевт про нападника, який захопив заручників у Луцьку

Психотерапевт розповів, що більше дратує агресора і як краще відповідати.

"Це залежить від мотиву такої людини. Якщо мотив - просто причепитися, створити конфлікт, то тут не відіграє ролі, як би ви не відповіли - для нього це буде проблемою. Для того, щоб знайти об'ємний конфлікт, йому не потрібен привід. Тому потрібно поводитися пасивно. Багато хто скаже, що це не по-чоловічому — потрібно розуміти, що іноді здоров'я і життя ваші й оточуючих набагато важливіші, ніж власні амбіції в конфліктах з такими людьми", — сказав експерт.

Раніше Субота розповів, як розпізнати потенційного терориста в громадському місці.

Джерело Україна 24 Теги