"Найкращих завжди мало": експерт пояснив, чому багато погано здали ЗНО з української мови

Експерт у сфері освіти вважає, що відсоток учасників, які не склали ЗНО з української мови, - у межах норми

"Найкращих завжди мало": експерт пояснив, чому багато погано здали ЗНО з української мови

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив підсумки зовнішнього незалежного тестування з семи предметів, у тому числі й з української мови. З'ясувалося, що лише вісім із 275 000 випускників шкіл склали ЗНО на 200 балів. Експерт у сфері освіти Володимир Бахрушин в ефірі каналу "Україна 24" пояснив причини.

"Насправді це немало, оскільки 200 балів - це максимальний результат. Є мета, щоб всі отримали якісні знання, які відповідають потребам суспільства, стандартам. Але якщо ми говоримо про ЗНО, то у нього є й інше завдання - це не тільки визначити, наскільки хто знає мову або інші предмети, а й визначити, хто найкращий і проранжувати учнів. Тому тих, хто найкращий, - їх завжди буває мало", - сказав Бахрушин.

Читайте також: У Міносвіти сказали, чи підуть діти до школи 1 вересня

Популярні відео

Також стало відомо, що близько 23 000 випускників шкіл взагалі не склали ЗНО з української мови та історії навіть на мінімальний прохідний бал.

"Якщо перевести тисячі у відсотки, то це близько 10 відсотків - це на рівні попередніх років, тут немає нічого дивного", - прокоментував експерт.

Читайте також: Експерт назвав несподівану користь для освіти від епідемії коронавірусу

Нагадаємо, головний експерт з питань освіти і науки "Реанімаційного пакета реформ" Наталія Шульга в ефірі телеканалу "Україна 24" висловила думку, що звільнення одинадцятикласників від обов'язкової державної підсумкової атестації та добровільна здача зовнішнього незалежного оцінювання дали випускникам шкіл можливість додатково подумати, чи потрібно їм вступати до закладів вищої освіти.

Джерело Україна 24 Теги