Легалізація зброї: експерт пояснив помилку, яку допускають всі

Голова Асоціації власників зброї вважає, що поки недоречно використовувати термін "легальна зброя"

Легалізація зброї: експерт пояснив помилку, яку допускають всі

Голова Асоціації власників зброї Георгій Учайкін в ефірі каналу "Україна 24" роз'яснив різницю між зареєстрованою і легальною зброєю. На його думкою, термін "легальний" поки використовувати недоречно.

"До моменту, поки в країні не буде документа, який чітко встановить, яка зброя є легальною, яка нелегальною, яка - законною, а яка - незаконною, використовувати ці терміни недоречно. До появи закону про зброю ми таку термінологію не використовуємо, а використовуємо терміни: облікована чи не облікована, зареєстрована чи не зареєстрована", - сказав експерт.

Читайте також: Закон про обіг зброї: у "Слузі народу" пояснили, чому він необхідний

Популярні відео

За даними Учайкіна, на даний момент в Україні понад 1 млн зареєстрованих одиниць вогнепальної зброї.

"Люди придбали собі зброю на підставі внутрішнього відомчого наказу МВС №622. Тобто ця процедура стала, вона існує в країні 30 років. Ви оформляєте спочатку дозвіл на придбання, потім купуєте зброю, і в подальшому вам виписують дозвіл на зберігання. Це зареєстрована зброя, а легальна чи нелегальна - це юридичний термін... Тому що legal - це закон, а закону немає", - сказапл Учайкін.

Читайте також: "Купити не проблема": експерт розповів, скільки нелегальної зброї мають українці

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт з кримінального права Григорій Усатий заявив, що легалізація короткоствольної вогнепальної зброї в Україні призведе до того, що з'являтися в громадських місцях стане небезпечно.

 
Джерело Україна 24 Теги