Закон про розширення прав поліції неприйнятний - юрист пояснив причини

Юрист вважає, що потрібно "сконцентруватися на процедурі перевірки"

Закон про розширення прав поліції неприйнятний - юрист пояснив причини

Юрист Володимир Караваєв вважає, що чинна редакція законопроєкту про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху є неприйнятною.

Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24".

"Яким чином поліції виявити людину, яка п'яна за кермом? Дистанційно це ніхто не виявляє. Це можна тільки зупинити автомобіль і візуально виявити. Чому ця редакція може бути неприйнятна? Та тому, що ми на практиці знаємо, як це працюватиме, - воно було, є, і так само буде", - сказав юрист, маючи на увазі, що будуть зупиняти автомобіль у будь-який час з метою отримати хабар.

Читайте також: Порушення на дорогах знизилися в рази: у МВС відзвітували про роботу камер

Популярні відео

"Коли серед ночі вас зупинять, якщо від вас не буде відчуватися запах алкоголю, вам скажуть, що у вас розширені зіниці. Експрес-тестів у нашій поліції немає, тому вам запропонують їхати в лікарню. А це треба покинути свій автомобіль, невідомо на скільки годин, - сказав Караваєв.

Психологічно розуміючи ваш стан, вам кажуть, що можете поїхати, а можете й відмовитися. Звісно, ви, як нормальна людина, відмовляєтеся, і багато хто навіть не розуміють, що це та ж сама відповідальність, як ніби ви в стані сп'яніння. Тому треба сконцентруватися на процедурі перевірки".

Читайте також: Підвищення штрафів за порушення ПДР: в Авакова висловили думку

Нагадаємо, що законопроєкт №2695, зокрема, дозволяє поліцейським зупиняти автомобіль без пояснення причини - в рамках "профілактичних заходів". Крім того, на вимогу поліцейського водій зобов'язаний глушити двигун авто, виходити з машини, надавати для огляду салон авто і багажник і багато іншого. Також законопроєкт дає поліції право фіксувати наркотичне чи алкогольне сп'яніння у водіїв без присутності понятих.

 
Джерело Україна 24 Теги