Поліція зупинятиме авто без причин – експерт про новий законопроєкт

Юрист оцінив нові повноваження, які парламент хоче надати поліцейським

Поліція зупинятиме авто без причин – експерт про новий законопроєкт

Законопроєкт про суттєве розширення прав Нацполіції, який Верховна Рада ухвалила в першому читанні, дублює вже чинні закони, тому в ньому немає потреби.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів юрист Володимир Караваєв, коментуючи невдоволення в суспільстві з приводу даної ініціативи депутатів.

Читайте також: В Авакова придумали нове покарання для порушників ПДР: чого чекати водіям

"Все, що стосується огляду, обшуку - вже прописано в законі про Національну поліцію. Припустимо, в законі про Нацполіцію є таке положення, що поліцейський може зупинити транспортний засіб, якщо у нього є дані про те, що на транспортному засобі здійснюється правопорушення. У нас ніде не уточнюється, звідки ці дані він отримує", - нагадав Караваєв.

На думку експерта, всі норми, які прописуються в даному законопроєкті, є в законі про Нацполіцію, і додатково їх дублювати немає потреби.

Популярні відео

Читайте також: "Був проблемою для всіх": що відомо про винуватця страшної ДТП під Києвом

Нагадаємо, що Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №2695 щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

Документ, зокрема, дозволяє поліцейським зупиняти автомобіль без пояснення причини - в рамках "профілактичних заходів". Крім того, на вимогу поліцейського водій зобов'язаний глушити двигун авто, виходити з машини, надавати для огляду салон авто і багажник і багато іншого. Також законопроєкт дає поліції право фіксувати наркотичне чи алкогольне сп'яніння у водіїв без присутності понятих.

Всього за п'ять днів після голосування за законопроєкт українці зібрали 25 тисяч підписів під петицією за його скасування.

Нагадаємо також, що радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що у правоохоронців проблема з перевіркою водіїв на наркотичне сп'яніння.

Джерело Україна 24 Теги